Mając na uwadze dobro planety każdy z nas może w prosty sposób ograniczyć ilość produkowanych odpadów. Zero waste to już nie tylko moda, ale także styl życia. Wypracowanie kilku nowych nawyków może mieć realny wpływ na środowisko – segregacja odpadów, płócienna torba na zakupy, opakowania wielokrotnego użytku i rezygnacja z plastiku. To dobry początek zmian, które chociaż niewielkie, mogą przynieść wiele dobrego.

Warto też przyjrzeć się bliżej swojej kosmetyczne i półkom w łazience. Co wykonania wieczornego demakijażu zużywa się sporo bawełnianych płatków. A to generuje kolejne odpady i zanieczyszczenia. Na szczęście istnieje kilka eko zamienników.

Domowe mydełko na trądzik. Przygotujesz je z 3 składników

Można skorzystać z materiałowych płatków wielokrotnego użytku lub wypróbować sposobu Victorii Beckham. To bardzo prosty sposób, który nie tylko dokładnie usunie makijaż, oczyści skórę z sebum i zanieczyszczeń, ale także pomoże zadbać o środowisko.

Biodegradowalne i hipoalergiczne chusteczki Bioderma Sensibio H2O są ulubionym produktem gwiazdy, ponieważ pomagają jej usuwać makijaż, a przy tym są delikatne i nie powodują podrażnień. Produkt jest bezpieczny nawet dla wrażliwej skóry, a najlepszą wiadomością jest to, że chusteczki Bioderma można bez problemu kupić w każdej drogerii – kosztują około 30 zł. Ich delikatne działanie pomoże usunąć nawet mocny makijaż, pozostawiając skórę oczyszczoną i bez podrażnień.

Jak ponownie wykorzystać mydło hotelowe? Powstała wspaniała inicjatywa!

Jeśli chcesz, by Twoja wieczorna rutyna była jeszcze bardziej eko, po demakijażu możesz wypróbować jedną z szybkich maseczek diy. To kolejna świetna inicjatywa, dzięki której codzienna pielęgnacja będzie utrzymana w duchu zero waste.

Bioderma Sensibio H2O chusteczki pielęgnacyjne dla cery wrażliwej

Bioderma Sensibio H2O chusteczki pielęgnacyjne dla cery wrażliwej