Na zewnątrz robi się coraz cieplej, a na naszym rynku pojawia się coraz więcej sezonowych owoców. Rozpoczął się sezon nie tylko na przyrządzanie pysznych potraw i cieszenie się pysznymi owocami, lecz także na przygotowywanie z nich przeróżnych przetworów. Chociaż cytryna nie jest sezonowym owocem, to latem również chętnie po nią sięgamy, przygotowując z jej soku lemoniadę. Ale to nie jedyne jej zastosowanie.

Owocowy peeling enzymatyczny. Delikatnie oczyszcza i rozjaśnia skórę

Domowy peeling cytrynowy

Peeling z dodatkiem cytryny złuszczy martwy naskórek i wygładzi skórę. Jest świetnym kosmetykiem w walce z cellulitem. Kwaśny owoc sprawi, że stwardniała skóra stanie się bardziej miękka i delikatna. Mowa tutaj o skórze na łokciach, kolanach i piętach. Dodatkowo cytryna ma właściwości rozjaśniające, dlatego warto ją zastosować, jeśli masz problem z ciemniejszą skórą w tych kłopotliwych partiach.

UWAGA: Największy błąd, który popełniasz podczas depilacji pach!

Domowy peeling cytrynowy: składniki

Cytryna pobudzi krążenie krwi, a sól Epsom, którą znajdziesz w tym przepisie, poradzi sobie z cellulitem i nieprzyjemnym zapachem nóg. Jednak nie jest ona konieczna, jeśli nie masz do niej dostępu, możesz ją zastąpić np. solą morską.

Peelingi solne – czym różnią się od cukrowych. Poznaj ich pełne zastosowanie + stwórz je sama!

Domowy peeling cytrynowy: przepis

2 szklanki soli Epsom,

sok z cytryny,

7 łyżek oliwki,

opcjonalnie barwnik kosmetyczny,

starta skórka z cytryny.

Do miski wsyp sól. Cytrynę sparz wrzątkiem i zetrzyj skórkę, następnie wyciśnij z niej sok. Dodaj sok do soli i wymieszaj dokładnie. Następnie dolej oliwkę i ponownie wymieszaj. Jeśli chcesz, aby domowy peeling cytrynowy wyglądał ładnie, możesz do niego dodać odrobinę żółtego barwnika kosmetycznego. Nie jest to jednak konieczne. Dla wzmocnienia zapachu wsyp skórkę z cytryny. Peeling przechowuj w słoiczku. Dzięki temu składniki nie odparują.