Wybielanie zębów nie wymaga wydawania mnóstwa pieniędzy na zabiegi w profesjonalnych gabinetach. Istnieje kilka naturalnych metod, które mogą pomóc skutecznie oczyścić zęby i w ten sposób przywrócić im naturalną biel.

Domowa wybielająca pasta do zębów z aktywnym węglem

Domowe wybielanie zębów: dlaczego zęby żółkną?

Na kolor zębów wpływ ma wiele czynników. Zaczynając od tego, że każdy ma inne uwarunkowania genetyczne, które decydują o tym, jaki ma się kolor kości. Nie zawsze da się uzyskać śnieżnobiały efekt. Wpływ na kolor zębów ma nasz wiek, nawyki żywieniowe, używki, takie jak papierosy. Wszystko zależy też od higieny: mycie po każdym posiłku sprawi, że zmaleje ryzyko zżółknięcia zębów. Wpływ na ich kolor mają napoje, takie jak kawa, herbata czy wino.

Domowe wybielanie zębów kurkumą

1 łyżka proszku z kurkumy

1 łyżka oleju kokosowego

2 krople miętowego olejku eterycznego

Wymieszaj wszystkie składniki i powstałą pastą myj zęby tak, jak robiłabyś to kupioną w sklepie. Kurkuma ma działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze. Kurkumę możesz także stosować jako dodatek do pasty do zębów. Wtedy wystarczy dodać do sklepowego produktu odrobinę przyprawy. Taką pastę stosuj dwa razy w tygodniu. Różnica nie będzie widoczna od razu, lecz po pewnym czasie.

Domowe wybielanie zębów aktywnym węglem

Zawartość 2-3 kapsułek węgla aktywnego dodaj do pasty do zębów. Pierwsze efekty zauważysz od razu, chociaż na pełny rezultat będziesz musiała chwilę poczekać. Węgiel pochłania zanieczyszczenia oraz ściera osad nazębny. Unikaj tej metody, jeśli cierpisz na nadwrażliwość zębów.

Dom seniora podczas kwarantanny odtworzył okładki znanych albumów. Nie zobaczysz dzisiaj nic lepszego

Domowe wybielanie zębów olejem

Jedna z najbardziej kontrowersyjnych metod. Ssanie lub płukanie ust olejem jest jedną z najstarszych ajurwedyjskich metod leczenia i oczyszczania organizmu. Ma właściwości wybielające oraz antybakteryjne i przeciwwirusowe. Możesz wybrać olej kokosowy, rzepakowy, słonecznikowy, sezamowy lub lniany. Codziennie rano, jeszcze przed zjedzeniem i umyciem zębów, przez piętnaście minut płucz jamę ustną łyżką oleju. To jednak metoda dla cierpliwych. Pierwsze efekty zobaczysz dopiero po kilku miesiącach.