Każda pora roku wymaga od nas specjalnej pielęgnacji. Musimy uważać na naszą skórę zwłaszcza podczas okresów, kiedy temperatury stają się ekstremalne – albo są bardzo niskie, albo bardzo wysokie. W obu przypadkach musimy zadbać o odpowiednie nawilżenie. Długa ekspozycja skóry na słońce przesusza ją i sprawia, że szybciej się starzeje. Problem ten dotyczy także skóry dłoni, o której nie powinnaś zapominać.

Świetna broń w walce z trądzikiem, którą przygotujesz w domowym zaciszu z… bobu

Domowe SPA dla dłoni

Dłonie zawsze wymagają szczególnej opieki, ponieważ znajduje się na nich niewielka ilość gruczołów łojowych. To sprawia, że skóra jest podatna na wysuszenia i podrażnienia. Zwłaszcza w tym roku, kiedy mamy regularną styczność ze środkami odkażającymi, które są dla skóry wyjątkowo niedelikatne. Dlatego nie zapominaj o dbaniu o dłonie. Aby pozostały one miękkie i delikatne, warto kilka razy w tygodniu zafundować im małe domowe SPA. Kąpiel dla dłoni możesz przygotować samodzielnie, a będzie to świetny wstęp do dalszej pielęgnacji, która powinna obejmować peeling oraz produkty nawilżające.

Rosé nails, czyli paznokcie w kolorze różowego wina. Zakochasz się w tym odcieniu

Domowe SPA dla dłoni: przepisy na kąpiele

Kąpiel z mlekiem. To jeden z najpopularniejszych przepisów na kąpiel dla dłoni. Mleko znane jest ze swoich odżywczych i łagodzących właściwości. Pół szklanki ciepłego mleka zmieszaj z połową szklanki naparu z rumianku. Zabieg ten nawilży i odżywi skórę.

Kąpiel z mlekiem i miodem. To druga wersja kąpieli z mlekiem. Na szklankę ciepłego mleka dodaj łyżkę miodu. Połączenie tych dwóch składników zapewni bardzo silne nawilżenie i zmiękczenie skóry dłoni.

Kąpiel z siemieniem lnianym. Jeśli Twoje dłonie są wyjątkowo zniszczone i wysuszone, pomóc im może gęsty napar z siemieniem lnianym. Dwie łyżki siemienia lnianego ugotuj w litrze wody. Dłonie mocz przez dwadzieścia minut.