Domowe kosmetyki są idealną alternatywą dla tradycyjnych kosmetyków, które możemy znaleźć na  półkach w sklepie. Fenomenalnie sprawdzą się naturalne produkty do demakijażu, ponieważ są znacznie delikatniejsze, wykonane z naturalnych składników. Możesz je stosować na co dzień lub jedynie raz na jakiś czas.

Domowe przepisy na kosmetyki z truskawkami: rozjaśnią, uelastycznią i wygładzą cerę

Domowe kosmetyki do demakijażu

Kosmetyki tego typu zazwyczaj są bardzo szybkie do wykonania, a składniki znajdziesz w swojej kuchni. Co prawda nie wszystkie takie są i te nieco bardziej skomplikowane receptury warto wykonywać w większej ilości, aby móc je przechować chociaż przez kilka dni. Jednakże pamiętajcie, że naturalne kosmetyki nie mają sztucznych konserwantów, co oznacza, że ich trwałość jest znacznie mniejsza. Możesz je przechowywać w lodówce przez kilka dni.

Domowe kosmetyki do demakijażu: określ typ cery

Pamiętaj, że przed wybraniem odpowiedniego dla siebie przepisu warto sprawdzić, jaki posiadasz typ cery. Każdy z przepisów możesz dowolnie modyfikować, sprawiając, że będzie idealnie dopasowany do potrzeb Twojej skóry. Warto o tym pamiętać i sprawdzić, jakich domowych składników warto używać w Twoim przypadku. W ten sposób będziesz mogła uniknąć wpadek, które mogłyby Cię zniechęcić do eksperymentów z naturalnymi kosmetykami.

Domowe chusteczki dezynfekujące wielokrotnego użytku. Zrób je sama!

Domowe kosmetyki do demakijażu: płyn micelarny

Płyn micelarny jest jedną z prostszych receptur do wykonania. Wystarczy kilka składników, które pozwolą Ci przygotować świetny kosmetyk. Pamiętaj, że będzie on nieco łagodniejszy od typowych kosmetyków ze sklepu, dlatego sprawdź, czy na pewno dobrze oczyściłaś twarz!

90 ml hydrolatu z zielonej herbaty

5 ml olejku różanego

3 ml olejku rycynowego

5-6 tabletek z witaminą E

Wymieszaj dokładnie hydrolat z olejkami, następnie dodaj zawartość tabletek z witaminą E. Gotowy produkt przelej do buteleczki, wstrząśnij, aby wszystko dobrze się połączyło i nasącz wacik. Przecieraj twarz, póki nie poczujesz, że jest dobrze oczyszczona. Resztę produktu możesz przechowywać w lodówce, jednak pamiętaj, że trwałość kosmetyku jest o wiele mniejsza. Powinien być on zdatny do użytku od czterech do pięciu dni.