Weganizm to nie tylko restrykcyjna dieta, w której świadomie rezygnujemy z jedzenia mięsa i produktów pochodzenia odzwierzęcego. To także sposób na życie, który obejmuje o wiele więcej aspektów codzienności. A jednym z nich są wegańskie kosmetyki.

Oprócz wyboru diety, to także unikanie produktów testowanych na zwierzętach, do których zalicza się m.in. kosmetyki. Świadomość tego, co kryje się za estetycznym opakowaniem i ładnym zapachem ma wielkie znaczenie. Dlatego warto zwracać uwagę na napis cruelty free, który jest gwarancja, że za produktem nie kryje się krzywda zwierząt.

Wegańskie kosmetyki – jakie są ich zalety

Produkty wegańskie zawierają głównie naturalne składniki, które pozyskiwane są z bezpiecznych, zrównoważonych źródeł. Szampony i odżywki nie zawierają w sobie tak ogromnych ilości chemikaliów, są o wiele łagodniejsze dla włosów, ale także skóry głowy.

Wegański balsam do ust z rumiankiem i maliną. Nada ustom subtelny połysk i mocno je nawilży

Kolejnym plusem jest zawartość wielu egzotycznych składników. Ich działanie daje skuteczny efekt, a jednocześnie nie obciąża włosów i skóry głowy oraz nie powoduje stanów zapalnych i podrażnień cery. Składniki aktywne zawarte w roślinach, owocach i ziołach zapewniają bezpieczeństwo i naturalny, zrównoważony sposób dbania o urodę.

Wegańskie kosmetyki są przyjazne dla środowiska. Ponieważ zawierają w sobie głównie naturalne składniki pochodzenia roślinnego są łatwiej rozpuszczalne w wodzie, dzięki czemu nawet gdy trafią do kanalizacji nie wyrządzą tak dużej szkody dla ziemi i morskiego ekosystemu.

Aby być w pełni świadomym wyboru warto zwracać uwagę na to, czy na opakowaniu kosmetyku jest napis cruelty free to znak, że produkt nie był testowany na zwierzętach. Oprócz tego, coraz częściej producenci zastępują plastikowe opakowania bardziej zrównoważonymi materiałami. Biodegradowalne pojemniki łatwe do poddania recyklingowi to kolejny ważny punk, który pomoże zmniejszyć ilość produkowanych śmieci.