Już od jakiegoś czasu jest coraz popularniejsza i coraz więcej producentów zaczyna wypuszczać swoje modele na rynek. Bambusowa szczoteczka do zębów to ekologiczne rozwiązanie, które możesz wprowadzić do swojej codzienności bez żadnego wysiłku. Zobacz, dlaczego warto zrezygnować z plastikowego odpowiednika.

Ekologiczne zakupy. Jak dokonywać świadomych wyborów podczas kupowania ubrań?

Bambusowa szczoteczka do zębów

Bambus jest genialnym ekologicznym tworzywem, w pełni biodegradowalnym, dzięki czemu szczoteczki z niego wykonane nie zanieczyszczają środowiska. Wytwarzanie plastikowych odpadów dla naszej planety jest wyniszczające, dlatego przy następnych zakupach warto przemyśleć wybór i sięgnąć po bambusową alternatywę. Bambus to naturalny surowiec, który rośnie najszybciej na świecie. Jego uprawa jest prosta i nie wymaga specjalnej opieki oraz nawożenia. Bambus produkuje mnóstwo tlenu i wiąże dwutlenek węgla, dlatego inwestowanie w jego uprawy jest bardzo korzystne dla naszej planety. Nie da się wyczerpać pokładów bambusa, ponieważ stale rośnie i odnawia się. Po wymianie szczoteczki na nową tę wykonaną z bambusa możesz nawet połamać i wrzucić do kompostownika.

Najsłynniejszy zegar świata budzi grozę. Właśnie zaczął odliczać czas do katastrofy klimatycznej

Zalety

Bambusowa szczoteczka do zębów ma szereg innych właściwości. Ekologia to nie jedyny powód, dla którego powinnyśmy rozważyć jej zakup. Tego typu szczoteczki mają działanie antybakteryjne, równie dobrze czyszczą zęby, co plastikowe odpowiedniki, a są bardziej wytrzymałe. Drewniany materiał jest delikatniejszy dla dziąseł, dodatkowo wygląda niezwykle atrakcyjnie i nietuzinkowo. Podobnie, jak w przypadku plastikowych odpowiedników, możesz wybierać spośród trzech twardości włosia: miękkiego, średniego lub twardego. Jeśli na co dzień używasz szczoteczki sonicznej lub elektrycznej, której nie chcesz zabierać w podróż, postaw na tę wykonaną z bambusa. Jest lekka i przyjazna w użytkowaniu. Podobnie, jak plastikowe szczoteczki, powinno się ją wymieniać co dwa miesiące. Bambusowa szczoteczka do zębów ma podobną cenę, co plastikowa. Właśnie dlatego lepiej jest wybrać ekologiczne rozwiązanie, które pomoże nam zadbać o naszą planetę.