Pragniesz w swoim życiu zmian, które pozwolą Ci żyć bardziej ekologicznie, ale totalnie nie wiesz, gdzie zacząć? Lubisz obserwować nowinki, które możesz wprowadzić do swojej codzienności? A może szukasz nowych sposobów na to, jak być eko? Te konta na Instagramie mogą pomóc znaleźć Ci Twoją własną drogę do życia w duchu zero waste.

Zero waste dla początkujących. 6 zasad, dzięki którym będziesz żył bardziej eko

Jak być eko? Zatrważające dane

Aż około pięć procent rocznej światowej produkcji plastiku trafia do Bałtyku, a aż czterdzieści ton znajdującego się w morskich wodach mikroplasitku przedostaje się tam wyłącznie z używanych przez nas kosmetyków. Plastik powoli zaczyna przenikać do każdego miejsca na naszej planecie. Jego mikrocząsteczki znajdują się nawet w spożywanym przez nas jedzeniu. Te dane są naprawdę zatrważające. Oczywiście plastik nie jest jedynym problemem. Dlatego coraz więcej firm z różnych branż stawia na zrównoważony rozwój, a coraz więcej osób decyduje się na wypróbowanie życia w duchu zero waste.

Zero waste podczas pandemii koronawirusa. Jak zadbać o środowisko w trudnych czasach

Tworzenie mniejszej liczby śmieci to świadome życie

Ruch zero waste w ostatnim czasie stał się niezwykle popularny. To styl życia, zgodnie z którym tworzysz jak najmniej odpadów. Zamiast tego przetwarzasz wszystkie produkty i zużywasz je do momentu, w którym nie możesz zrobić z nimi nic innego. W ten sposób dbasz o to, by w pełni wykorzystać zakupiony produkt. Proces spopularyzowania takiego styli życia jest niezbędny, aby zahamować powstawanie odpadów. Jednak pamiętaj, aby nie robić nic na siłę. Nie ma jednej słusznej drogi, która sprawi, że odnajdziesz się w świecie zero waste. Świadome życie i korzystanie z dobrodziejstw współczesności przychodzi z czasem. Możesz zacząć od niewielkich zmian. Jakich? Jeśli chcesz wiedzieć, jak być eko, spróbuj zaobserwować, jakie triki i porady mają osoby, które mają już doświadczenie. Przedstawiamy Wam listę kilku kont na Instagramie, od których warto zacząć swoją przygodę z zero waste.