PETA nazwała Billie Eilish Osobą Roku 2021. Uznała jej zaangażowanie w ochronę zwierząt i aktywizm w branży modowej. Jest najmłodszą osobą, która otrzymała tę nagrodę; poprzednimi odbiorcami nagrody są między innymi: Joaquin Phoenix , Pope Francis , Oprah Winfrey i Anjelica Huston.

„Ona sprawia, że ludzie jej słuchają – i to nie tylko w kontekście muzyki” – napisała PETA w oficjalnym oświadczeniu. Wśród wielu przytoczonych powodów PETA wspomniała o pamiętnym wieczorze piosenkarki na gali MET. Billie Eilish pojawiła się na niej w sukni od Oscara de La Renty. Zanim zgodziła się akurat na nią, przekonała zespół Oscara de La Renty do zaprzestania produkowania naturalnych futer. Wykorzystała swoją rolę również jako współorganizatorka imprezy. W menu serwowano wyłącznie dania wegańskie. Nie było to zaskoczeniem, biorąc pod uwagę niezachwiane zaangażowanie zdobywczyni nagrody Grammy w promowaniu wegańskiego stylu życia.

Pasja do zrównoważonej mody objawiła się w jeszcze jednym ważnym dla rynku mody momencie. Zdobywczyni Grammy nawiązała współpracę z Nike i w 2021 roku wprowadziła na rynek kolekcję butów Air Jordan, w której znalazły się buty wykonane w 100% ze skóry wegańskiej i w ponad 20% z materiału pochodzącego z recyklingu. Perfumy Billie Eilish, które pojawiły się na rynku w 2021 roku utrzymało te same standardy etyczne. Zostały wyprodukowane bez składników pochodzenia zwierzęcego i nie były testowane na zwierzętach.

Sonda

Billie Eilish

Czekasz na wegańskie buty od Billie Eilish?

„PETA jest szczęśliwsza niż kiedykolwiek, wręczając tę nagrodę Billie Eilish, która wskazuje, że wegańska moda i żywność są milsze dla zwierząt i planety, którą z nimi dzielimy”. Dołączamy się i gratulujemy 19-letniej gwieździe!

Szukasz więcej informacji na temat działań Billie Eilish?

Billie Eilish wypuszcza na rynek własne perfumy

Billie Eilish wypuszcza dwa wegańskie projekty sneakersów

Billie Eilish zabiera głos w sprawie zaostrzenia antyaborcyjnego prawa

„Ludzie boją się dużych piersi”. Billie Eilish traci 100 000 obserwujących z powodu zmiany wizerunku

Nowa Zelandia z częściowym zakazem palenia. Młode pokolenia już nie kupią papierosów