Firma Mattel, właściciel marki Barbie podobnie jak inni producenci zmierza w kierunku ekologicznej przyszłości. Amerykańskie przedsiębiorstwo zabawek wprowadza na rynek nową linię „Barbie Loves the Ocean”. Będą to lalki, do których wykonania zostanie wykorzystany przetworzony plastik, zaśmiecający morza i oceany.

Chiny zmieniają prawo. Czy wkrótce na chińskim rynku przestanie obowiązywać przymus testów na zwierzętach?

Barbie Loves the Ocean

Nowa kolekcja lalek w 90 procentach wykonana jest z plastiku wyłowionego z oceanów. Podobnie jest w przypadku dodatkowych akcesoriów, takich jak np. domek na plaży, który również będzie z materiałów drugiego obiegu. To kolejny krok firmy w celu osiągnięcia zrównoważonego rozwoju. Do 2030 roku zabawkarski koncern zamierza używać do produkcji lalek materiały pochodzące z recyklingu lub pochodzenia biologicznego.

Linia eko została zaprezentowana w motywie letnim. Zawiera trzy lalki, domek na plaży i zestaw do zabawy. Już w maju 2021 roku Mattel ogłosił program „Mattel PlayBack”, w ramach którego dotychczasowi klienci mogą odsyłać stare lalki Barbie, które posłużą jako materiał do wykonania nowych zabawek.

Dlaczego powinnaś wymienić jednorazowe waciki na te wielokrotnego użytku?

– Wszystkie nasze wysiłki na rzecz zrównoważonego rozwoju to krok na rzecz społecznej misji i ewolucji Barbie. Chcemy pokazać następnemu pokoleniu, że możemy być kimkolwiek, ale musimy wnieść swój wkład w ochronę planety. Chcemy zmniejszyć nasz wpływ na środowisko, jak również promować zrównoważone działania – mówiła w CNN Lisa McKnight, wiceprezes Mattel.

Wraz z wypuszczeniem kolekcji „Barbie Loves the Ocean”, powstał „vlog Barbie”, gdzie Barbie uczy najmłodszych jak dbać o planetę. To seria filmików na YouTube, gdzie najpopularniejsza lalka na świecie edukuje swoich fanów, jak troszczyć się o środowisko – najlepiej zaczynając od zmiany codziennych nawyków.