Wieczorny demakijaż to czynność, którą każda z nas wykonuje codziennie. Podczas oczyszczania twarzy ważne jest, by pozbyć się resztek makijażu, sebum i zanieczyszczeń nagromadzonych w ciągu dnia. Aby jednak odpowiednio przygotować skórę na noc, ważne staje się także jej odpowiednie nawilżenie i ukojenie.

W tym celu pomocne okazują się naturalne olejki. To jeden z pierwszych etapów w rutynowej pielęgnacji skóry.  Balsam oczyszczający to dobry sposób na to, by połączyć demakijaż z dodaniem cerze odpowiedniej dawki nawilżenia. Istnieje wiele sposobów na to, by stworzyć delikatny środek myjący do twarzy. Pierwszym z nich jest dodanie odrobiny olejku eterycznego do kosmetyku, którego używasz codziennie. Możesz zdecydować się np. na olejek lawendowy, jeśli chcesz złagodzić podrażnienia skóry, lub wybrać olejek z rumianku, jeśli masz wrażliwą skórę.

Macerat z żywokostu: naturalny sposób na demakijaż

Balsam oczyszczający do twarzy diy

Możesz również pokusić się o stworzenie w pełni naturalnego balsamu oczyszczającego diy. Do jego przygotowania potrzebujesz zaledwie czterech składników:

  • wosk pszczeli
  •  masło shea
  • olej kokosowy
  • oliwa z oliwek

Na początku roztop wosk pszczeli (1 łyżeczka) , masło shea (2 łyżki stołowe)  i olej kokosowy (2 łyżeczki) w kąpieli wodnej. Kiedy składniki zamienią się w płynną formę, zdejmij je z ognia i dodaj oliwę z oliwek (2 łyżeczki). Następnie odstaw mieszankę na 2-3 godziny do ostygnięcia. Możesz umieścić balsam w lodówce, by przyspieszyć ten proces.

Proste włosy bez ingerencji prostownicy i suszarki? Wypróbuj mleko!

Jak korzystać z balsamu oczyszczającego

Stosowanie balsamu jako środka do demakijażu nie różni się niczym od innych kosmetyków. Wystarczy zwilżyć twarz letnią wodą, a następnie za pomocą szpatułki lub dłoni nałożyć odrobinę balsamu na twarz (wystarczy niewielka ilość) i masować skórę delikatnie opuszkami palców. Balsam oczyszczający można również stosować jako naturalny środek do demakijażu oczu. Staraj się jednak wykonywać to bardzo ostrożnie. Następnie użyj czystej, lekko wilgotnej ściereczki, by usunąć resztki zanieczyszczeń. Na koniec zastosuj delikatny tonik, by pozbyć się resztek olejku z twarzy.

Balsam oczyszczający ma długi termin użycia, możesz trzymać do w szklanym pojemniczku nawet do 6 miesięcy. Pamiętaj tylko o tym, by przechowywać go w suchym i chłodnym miejscu.