Greta Thunberg stała się głosem młodego pokolenia, które bierze sprawy w swoje ręce i aktywnie wspiera walkę z globalnym ociepleniem. Na horyzoncie pojawia się jednak nowa twarz, której tezy są opozycyjne w stosunku do aktywistów klimatycznych. Kim jest Naomi Seibt?

To 19-latka z Niemiec, która sceptycznie patrzy na działania swoich rówieśników. Youtuberka przekonuje w swoich filmikach, że kryzys klimatyczny to mit, a do twierdzeń o ocieplaniu się Ziemi podchodzi bardzo sceptycznie.

Jane Fonda na Oscarach. Udowodniła, że ochrona środowiska jest dla niej ważniejsza niż moda

Jej poglądy na temat feminizmu i polityki migracyjnej Niemiec są konserwatywne. Po raz pierwszy można było o niej usłyszeć w maju ubiegłego roku. Na jej kanale na Youtube pojawiły się filmiki, w których nastolatka krytykuje ruchy pro ekologiczne. Sceptycznie podchodząc do twierdzenia jakoby ludzkie działania miały wpływ na ocieplanie się klimatu. Alarmowanie o zmianach klimatu wprost nazywa „antyludzką ideologią”.

Anja Rubik w odważnej sesji zdjęciowej. Ochrona środowiska przechodzi na wyższy level

Młoda Niemka szybko doczekała się medialnego pseudonimu. W prasie i telewizji jest nazywana Anty-Gretą. Jej poglądy rzeczywiście są zupełnie odmienne od tych, które wyznaje Szwedka. Naomi Seibt swoje stanowisko określa jako „realizm klimatyczny” przekonując, że globalne ocieplenie nie przyniesie tak wielkich szkód, jak obecnie są prognozowane. Jest też promowana przez Heartland Institute – amerykański think tank, który wspiera koncerny paliwowe i dyskurs przeciw ograniczeniom emisji CO2. Promują też nastolatkę jako głos zdrowego rozsądku.