Im lepiej zabezpieczymy swoją przyszłość, tym większe korzyści uzyskamy w trudnych, życiowych momentach. Sprawdźmy, jak może pomóc nam w takiej sytuacji polisa na życie. Wybór ubezpieczeń w tym zakresie jest duży, zatem kluczowe będzie porównanie ze sobą poszczególnych ofert.

Na czym polega wypadek przy pracy w polisie na życie?

Polisa na życie w swoim podstawowym wymiarze ma zabezpieczyć finansowo bliskich ubezpieczonego na wypadek jego nagłej śmierci. Taka ochrona dotyczy konkretnej sumy ubezpieczenia, np. 50 000 zł lub 300 000 zł – kwota ta jest wybierana przez nas samodzielnie.

W sytuacji, gdy zależy nam na szerszym zakresie ochrony, możemy zdecydować się na zakup umów dodatkowych. Dzięki temu zwiększamy swoją szansę na otrzymanie świadczenia polisowego. Możemy zyskać ochronę na wypadek poważnego zachorowania, pobytu w szpitalu czy wypadku przy pracy. To ostatnie rozwiązanie może okazać się dla wielu z nas szczególnie ważne, nawet jeśli nasza praca nie jest obarczona wysokim ryzykiem wypadków.

Ochrona od wypadków przy pracy jest umową dodatkową, której dotyczy określona SU. W sytuacji, gdy dojdzie do zdarzenia polisowego, otrzymujemy od ubezpieczyciela świadczenie. Pieniądze z polisy możemy przeznaczyć na dowolny cel, może to być zarówno leczenie, rehabilitacja, spłata raty kredytowej, jak i zagraniczne wakacje.

Pamiętajmy jednak o tym, że ubezpieczenie na życie należy kupować w firmie o stabilnej i ugruntowanej pozycji. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że nabyta ochrona zapewni nam usługi najwyższej jakości. Niezwykle ważne jest również porównanie poszczególnych polis, by znaleźć odpowiednio dopasowaną ofertę do swoich potrzeb.

Kiedy ubezpieczenie chroni w razie wypadku przy pracy?

Wypadki przy pracy zdarzają się w każdej branży bez wyjątku. Pracownik biurowy może spaść ze schodów, nauczyciel może złamać nogę podczas wycieczki szkolnej, a kurierowi może przytrafić się wypadek samochodowy.  Sam wypadek przy pracy może dotyczyć różnych zdarzeń – np. obsługi maszyn, uderzenia, upadku czy zranienia się. Najczęściej jednak ulegamy wypadkom podczas poruszania się.

Ubezpieczenie, które obejmuje ochroną wypadki przy pracy zapewnia ubezpieczonemu ochronę zarówno czas pracy, jak i w drodze do i z pracy do domu. Jest to oczywiście najkrótsza z możliwych tras, z uwzględnieniem czasu, do którego pracujemy. Oznacza to, że jeśli po pracy wybierzemy się na zakupy, a następnie do znajomych i w drodze do domu w wyniku wypadku złamiemy rękę – polisa takiego zdarzenia nie uwzględni.

Jakich zatem sytuacji nie uwzględni ubezpieczyciel? Na pewno pieniędzy z polisy nie dostaniemy, gdy wypadek dotyczy:

– wykonywania pracy bez wymaganych kwalifikacji lub uprawnień,

– przebywania w pracy lub w trakcie dojazdu czy powrotu w stanie nietrzeźwości, pod wpływem narkotyków, środków odurzających, substancji psychotropowych itp.,

– braku związku przyczynowo- skutkowego z wykonywaną pracą zawodową.

Kiedy przyda się polisa na życie od wypadku przy pracy?

Na podstawie informacji na https://rankomat.pl/zycie/wypadek-przy-pracy-kiedy-przyda-sie-polisa-na-zycie można wytypować zawody, w których najczęściej dochodzi do wypadku przy pracy. W 2018 roku szczególnie narażeni na wypadek byli górnicy, zatrudnieni w przetwórstwie przemysłowymi oraz opiece zdrowotnej i pomocy społecznej. Na 1000 pracowników wypadkom w pracy ulega: 15 górników, 10 pracowników przemysłowych, 10 pracowników opieki zdrowotnej i pomocy społecznej, 8 kierowców i magazynierów, 7 rolników, leśników i rybaków, 6 budowlańców oraz 5 pracowników administracji publicznej i obrony narodowej. Bezpieczniejsze są zawody związane z zatrudnieniem jako kucharz i hotelarz (4 wypadki rocznie na 1000 pracowników), naukowiec (2 wypadki) i informatyk (1 wypadek).

Warto pamiętać, że pracownik, który wykonuje pracę w oparciu o umowę o pracę, posiada ubezpieczenie w ramach składek odprowadzonych do ZUS. Wypadek przy pracy i powstały w ten sposób uszczerbek na zdrowiu będzie zatem zapewniać odszkodowanie. Jednak takie świadczenie nie zawsze pokrywa pełne potrzeby osoby poszkodowanej. Skomplikowane złamanie może wymagać operacji, a następnie długotrwałej rehabilitacji, co będzie wymagało dodatkowych nakładów finansowych. Polisa na życie może rozwiązać ten problem, zapewniając dodatkowe świadczenie z tego tytułu.

Gdzie znajdziemy dobre ubezpieczenie na życie?

Aby zakupić dobre ubezpieczenie na życie, które przyniesie nam w przyszłości wiele korzyści, należy szukać ofert na stronach, które w całości poświęcone są branży ubezpieczeniowej.

Szukając polisy na stronie konkretnego ubezpieczyciela, nie dowiemy się o konkurencyjnych ofertach i lepszych rozwiązaniach. Warto zatem dokładnie porównywać oferty i sprawdzać, jakie ubezpieczenie najbardziej odpowiada naszym indywidualnym potrzebom.

Dobrym rozwiązaniem może okazać się ranking ubezpieczeniowy, gdzie oceniane są poszczególne oferty. Jeśli z kolei zależy nam na tym, by zaoszczędzić i pieniądze i cenny czas, jaki poświęcimy na samodzielnie poszukiwanie ubezpieczenia – najlepszą metodą będzie porównywarka ubezpieczeniowa, która wymagać będzie od nas wypełnienia krótkiego formularza, a na podstawie udzielonych informacji zaproponuje najbardziej pasujące ubezpieczenia.

 

Artykuł sponsorowany