Galeria Wypieków Lubaszka w Warszawie stworzyła inicjatywę pomocną kobietom. Część zysków ze sprzedaży ciasta przekaże na cel charytatywny.

Akcja została zainicjowana 2 listopada 2020 roku, a już doczekała się licznych komentarzy w sieci. Cukiernia postanowiła wesprzeć kobiety i stworzyła wyjątkową akcję. Jak czytamy na oficjalnej stronie na Facebooku:

Od dziś w naszych sklepach znajdziecie nowe ciastko. Ciastko Kobiet! #WSPIERAMYKOBIETY Z każdego Ciastka Kobiet przekazujemy 1,50 zł na cel charytatywny, wspierając kobiety z Ośrodka Wsparcia dla Kobiet z Małoletnimi Dziećmi i Kobiet w ciąży w Warszawie.

 

Cukiernia wspiera kobiety źródło: facebook/Galeria Wypieków Lubaszka

Cukiernia wspiera kobiety

Do tej pory udało się zebrać już prawie 5 tysięcy złotych. A akcja wciąż trwa i pojawia się coraz więcej chętnych, którzy ją popierają, a poprzez zakup symbolicznego ciastka chcą pomóc kobietom w potrzebie.

Miley Cyrus znów wspiera Strajk Kobiet. Opublikowała wymowne zdjęcie

Informacja szybko rozprzestrzeniła się w mediach społecznościowych. Niestety znaleźli się przeciwnicy akcji, którym nie spodobał się symbol błyskawicy, znany ze Strajku Kobiet. Znak, który zdobi ciasto został wykorzystany jako powód do krytyki całej inicjatywy, w której najważniejszym celem jest przecież pomoc kobietom w ciąży i mamom samotnie wychowującym dzieciom.

Tymsamym pożegnaliście się z wieloma klientami. Ja robiłam zakupy na Krakowskim Przedmieściu prawie codziennie. Żegnam bez żalu.

Regularnie kupowałem Państwa wyroby od dziś zmieniam piekarnię. Reklama ma swoje granice kwestia życia i śmierci to kiepski temat dla promowania wyrobów cukierniczych

Na szczęście wśród internautów znalazło się wiele osób, które zadeklarowały chęć wsparcia akcji, która pomoże kobietom w ciąży oraz samotnie wychowujących dzieci – bo właśnie to jest powodem stworzenia całej inicjatywy.

W komentarzach festiwal polskości: zmuszać kobiety do rodzenia to tak, ale dać potem tym kobietom 1,50zl? W życiu!!! 

Super inicjatywa. Nie dość, że smakołyki (ciasta i pieczywo) robicie najlepsze w mieście to jeszcze się angażujecie. Brawo! Chyba ta błyskawica ubodła hejterów. A to takie piękne zjawisko przyrodnicze. Nie przejmujcie się tymi co mają oczy nienawiścią zaślepione.

Brawo! Piękny i szlachetny cel i wsparcie dla prawdziwie potrzebujących. Na pewno kupię przy najbliższej okazji!

Zainteresowanie akcją ciągle rośnie. Mamy nadzieję, że takich akcji będzie coraz więcej.