Zrób to sama: pudełko decoupage

przejdź do komentarzy
zrób to sama zrób to sama/ sztukastudiowania.blogspot.com

Kolejna propozycja pomysłowego prezentu na Dzień Matki.

Już jutro Dzień Matki. Jeśli nadal nie udało się Wam znaleźć idealnego prezentu na tę okazję, to szczerze zachęcamy Was do zrobienia czegoś własnoręcznie. Być może inspiracji dostarczy Wam kolejna odsłona cyklu Zrób to sama przygotowana przez Magdę, autorka bloga sztukastudiowania.blogspot.com.

Dzięki niej dowiecie się jak krok po kroku wyczarować stylową szkatułkę, w której Wasza mama będzie mogła trzymać później np. biżuterię.

Jeśli i Wy czujecie, że mogłybyście pochwalić się swoimi projektami Do It Yourself, prosimy przysyłajcie je do do nas na adres: martyna(małpa)zeberka.pl

W mailu koniecznie zawrzyjcie formułę: "Wyrażam zgodę na nieodpłatną publikację moich zdjęć w na stronie internetowej Zeberka.pl".



MATERIAŁY:

Zrób to sama: pudełko decoupage

Pudełko, wydrukowane zdjęcie (na zwykłym białym papierze - w tym przypadku jest to zdjęcie autorstwa alicexz, której prace można oglądać na profilu autorki na portalu deviantart), żelazko, klej do decoupage (lub do drewna) zmieszany z wodą, pędzelek, nożyczki, skalpel, farby akrylowe, lakier (spray lub puszka)

Prawdziwa technika decoupage polega na postarzaniu przedmiotów - w tym przypadku jednak nie będzie użyty crackle (spękacz).

Na samym początku pomalujcie drewniane pudełko według własnego uznania używając farb akrylowych. W moim przypadku pudełko zostało tylko delikatnie pomalowane białą farbą.
Gdy całość wyschnie, zmieszajcie klej z odrobiną wody w małym naczyniu. Nie potrzeba go wiele. Musi wystarczyć tylko do zamalowania powierzchni, na którą chcecie nakleić swoją grafikę.

Zostawcie, by chwilę przeschło. Możecie powtórzyć tą czynność, jeśli wasz klej nie jest zbyt mocny. Ustawcie żelazko na minimalną temperaturę. Połóżcie grafikę na klej i prasujcie przez chwilę. Sprawdźcie, czy całość jest prawidłowo przyklejona. Jeśli nie, prasujcie dłużej (uważajcie by nie zniszczyć mokrej grafiki). Poza tym warto uważać, by całość była prasowana równomiernie. W przeciwnym razie mogą pojawić się drobne pęcherzyki powietrza (można je usunąć za pomocą igły).

Jeśli wasza grafika wystaje poza pudełko, posmarujcie klejem jej końce, zagnijcie a następnie zaprasujcie. Możecie ją także przyciąć równo z krawędzią.

Zrób to sama: pudełko decoupage

Po skończonej czynności warto ponownie zostawić pudełko do przeschnięcia, zanim zabierzecie się za lakierowanie. W moim przypadku był to matowy lakier w puszce przeznaczony do lakierowania drewna. Zwykle 1-2 warstwy nałożone równo za pomocą pędzla wystarczają, by grafika była gładka w dotyku i nie niszczyła się.

Grafika na moim pudełku wygląda jak namalowana przy użyciu farb, ponieważ całość będzie służyła do przechowywania przyborów plastycznych. W przypadku tworzenia pudełka na Dzień Matki można użyć zdjęć biżuterii, motywów kwiatowych, czy też wspólnych zdjęć z Mamą. :-)


Zrób to sama: pudełko decoupage

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!