Wiemy, dlaczego zimowa miesiączka jest gorsza niż apokalipsa! Powód jest banalny

przejdź do komentarzy
miesiączka miesiączka/© iStock

Na szczęście możesz zmienić ten okropny stan rzeczy.

Bądźmy szczere, osoby, które nie lubią zimy, widzą wszystko w ciemnych barwach. Jest mroźno, mokro, robi się ciemno o godzinie 16, a na domiar złego miesiączka
wydają się sto razy gorsza. I wiesz co? Nie zwariowałaś. Okres jest o wiele bardziej nieprzewidywalny o tej porze roku. I jest to udowodnione naukowo.


Wszystko przez hormon folikulotropowy. Uważa się, że światło słoneczne pomaga zwiększać jego poziom. Zadaniem hormonu jest regulacja procesów reprodukcyjnych organizmu. Tak więc w porównaniu do lata w ziemie rzadziej jajeczkujesz i doświadczasz dłuższego cyklu miesiączkowego.

Na początek to dobra wiadomość, prawda? Słońce pomaga w tworzeniu witaminy D oraz dopaminy, które poprawiają nastrój, motywację i koncentrację. W zimie ruszamy się mniej, spędzamy dużo czasu w ciemnych pomieszczeniach, jemy więcej, dlatego ważne, aby dietę uzupełniać witaminami. Bardzo możliwe, że w ten sposób będzie Ci łatwiej znieść zimową miesiączkę.

ZOBACZ TEŻ: RIHANNA STWORZYŁA PIERWSZĄ POMADKĘ NA MIESIĄCZKĘ!! JAK WYGLĄDA JEJ KOLOR?

Wy też nie lubicie zimy?

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Wasze komentarze (1): sortuj
  • gość: arleta 22-06-18, 12:25 cytuj
    dlatego ja na bóle miesiączkowe preferuję stosunek :) nie chciałam niczego brudzić, więc zainwestowałam w tampony bezsznureczkowe beppy, których partner nie wyczuwa, i jest to super rozwiązanie.
    Nie masz konta? Zarejestruj się!