Zdaniem dermatologów te nawyki to najgorsze, co możesz zrobić swojej skórze!

przejdź do komentarzy
pielęgnacja skóry pielęgnacja skóry/iStock

Lepiej tego nie rób!

Codzienne rytuały pielęgnacyjne pomagają nam zachować zdrowy wygląd skóry. Nawilżające kremy, maseczki i balsamy to absolutna podstawa. Niestety chcąc wyglądać pięknie czasem popełniamy błędy, których efekt jest całkowicie odwrotny – zamiast pomóc nam w utrzymaniu młodego wyglądu, niektóre z naszych nawyków szkodą naszej skórze i przyczyniają się do jej szybszego starzenia.

ZOBACZ TEŻ: UROCZE FRYZURY DLA ZABIEGANYCH - IDEALNY BACK TO SCHOOL

Na szczęście na pomoc przychodzą eksperci, którzy alarmują i tłumaczą, co tak naprawdę szkodzi naszej skórze. Oto typowe „przestępstwa”, które popełniamy w pielęgnacji naszego ciała.

1. Używanie kosmetyków na bazie alkoholu do leczenia trądziku i wyprysków – takie działanie powoduje jeszcze mocniejsze wysuszenie skóry i jej podrażnienie.

2. Opalanie w solarium – zwiększa to ryzyko powstawania czerniaków skóry i przyczynia się do szybszego powstawania zmarszczek i starzenia się skóry.


3. Przychodzenie na zabiegi laserowe z mocną opalenizną skóry – w niektórych przypadkach może to pogorszyć ich rezultat.

ZOBACZ TEŻ: KOSMETYKI RIHANNY DOSTĘPNE W POLSCE!

4. Nakładanie nadtlenku wodoru (wody utlenionej) na otwarte rany i zacięcia – może to opóźnić gojenie się ran i przyczynić się do powstawania blizn.

5. Niestosowanie kremu z filtrem – w rzeczywistości zawsze, kiedy wychodzimy z domu jesteśmy narażeni na działanie promieni słonecznych i potrzebujemy odpowiedniej ochrony. Kremy z filtrem powinniśmy nakładać zawsze, a nie tylko wtedy, gdy idziemy się opalać.

Co Wy na to?

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość

Wasze komentarze (5): sortuj
 • gość 11-09-18, 14:25 cytuj
  A ja zamiast rywanolu i octeniseptu, polecam zwykle szare mydlo. Dziala wysuszajaco i odkazajaco. Octenisept jest natomiast dobry na rany ktorych nie mozna moczyc woda.
 • gość 26-08-18, 13:06 cytuj
  Rady jak z gazety gosposia 50 lat temu. Portal upada
 • gość 26-08-18, 12:51 cytuj
  gość, 26-08-18, 10:57 napisał(a):
  To czego uzywac na otwarte rany jesli nie wody utlenionej?

  Octenisept, Rywanol
 • gość 26-08-18, 12:08 cytuj
  wodę utlenioną stosuje się co najwyżej obok rany, a nie na sam środek zranienia
 • gość 26-08-18, 10:57 cytuj
  To czego uzywac na otwarte rany jesli nie wody utlenionej?