Zdaniem dermatologów te nawyki to najgorsze, co możesz zrobić swojej skórze!

przejdź do komentarzy
pielęgnacja skóry pielęgnacja skóry/iStock

Lepiej tego nie rób!

Codzienne rytuały pielęgnacyjne pomagają nam zachować zdrowy wygląd skóry. Nawilżające kremy, maseczki i balsamy to absolutna podstawa. Niestety chcąc wyglądać pięknie czasem popełniamy błędy, których efekt jest całkowicie odwrotny – zamiast pomóc nam w utrzymaniu młodego wyglądu, niektóre z naszych nawyków szkodą naszej skórze i przyczyniają się do jej szybszego starzenia.

ZOBACZ TEŻ: UROCZE FRYZURY DLA ZABIEGANYCH - IDEALNY BACK TO SCHOOL

Na szczęście na pomoc przychodzą eksperci, którzy alarmują i tłumaczą, co tak naprawdę szkodzi naszej skórze. Oto typowe „przestępstwa”, które popełniamy w pielęgnacji naszego ciała.

1. Używanie kosmetyków na bazie alkoholu do leczenia trądziku i wyprysków – takie działanie powoduje jeszcze mocniejsze wysuszenie skóry i jej podrażnienie.

2. Opalanie w solarium – zwiększa to ryzyko powstawania czerniaków skóry i przyczynia się do szybszego powstawania zmarszczek i starzenia się skóry.


3. Przychodzenie na zabiegi laserowe z mocną opalenizną skóry – w niektórych przypadkach może to pogorszyć ich rezultat.

ZOBACZ TEŻ: KOSMETYKI RIHANNY DOSTĘPNE W POLSCE!

4. Nakładanie nadtlenku wodoru (wody utlenionej) na otwarte rany i zacięcia – może to opóźnić gojenie się ran i przyczynić się do powstawania blizn.

5. Niestosowanie kremu z filtrem – w rzeczywistości zawsze, kiedy wychodzimy z domu jesteśmy narażeni na działanie promieni słonecznych i potrzebujemy odpowiedniej ochrony. Kremy z filtrem powinniśmy nakładać zawsze, a nie tylko wtedy, gdy idziemy się opalać.

Co Wy na to?

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Wasze komentarze (5): sortuj