Zauważyłaś wypryski w tym miejscu? Sprawdź, jak pozbyć się wstydliwego problemu!

przejdź do komentarzy
trądzik trądzik/© Instagram, iStock

Nie odkładaj walki z trądzikiem do lata!

Zima to nie czas na krótkie, zwiewne sukienki i stroje kąpielowe. To czas, kiedy warto zadbać o wszystkie mankamenty skóry, aby latem móc cieszyć się pięknym, zadbanym ciałem. Dla kobiet pokazanie dużej płaszczyzny skóry może być nieco stresujące. Zwłaszcza jeśli na ciele pojawiają się nieestetyczne wypryski. Zwłaszcza jeśli te wypryski kumulują się na… pupie. Brzmi to dość krępująco, ale niestety z problemem wyprysków w tej okolicy ciała walczy wiele kobiet.

PRZYCZYNY TRĄDZIKU POŚLADKOWEGO

Trądzik pośladkowy pojawia się z kilku powodów. Może być stanem zapalnym, który powstaje wokół mieszków włosowych. Przyczyną może być także chroniczne tarcie, które pojawia się podczas noszenia obcisłych ubrań lub depilacji. Małe, płytkie wypryski, które swędzą lub bolą mogą rozwinąć się w większe, przypominające cysty skupiska. Najlepszym sposobem na uniknięcie „wyładowania” jest utrzymanie odpowiedniej higieny oraz noszenie luźnych ubrań.

ZOBACZ TEŻ: KYLIE JENNER I BELLA HADID MAJĄ OBSESJĘ NA PUNKCIE TEGO POGROMCY PRYSZCZY!

NAJCZĘSTSZE BŁĘDY W REDUKCJI TRĄDZIKU POŚLADKOWEGO

Przede wszystkim należy unikać gorliwego „szorowania”. Gruboziarniste peelingi oraz używanie szczotek do mycia z twardym włosiem to recepta na katastrofę. Kobietom często wydaje się, że w ten sposób robią sobie przysługę, ponieważ tego typu pielęgnacja sprawia, że czują się lepiej. W rzeczywistości tylko pogarszają problem. W ten sposób można doprowadzić do zaostrzenia stanu zapalnego, powstania blizn i przebarwień.


JAK POZBYĆ SIĘ WSTYDLIWEGO PROBLEMU?

Jeśli podrażnienie spowodowane jest noszeniem niewłaściwej bielizny- wystarczy zmienić ją na inną np. bawełnianą. Poważniejsze problemy takie jak czyrak, trądzik skupiony i rogowacenie okołomieszkowe należy jak najszybciej skonsultować ze specjalistą.

Warto zadbać o regularną pielęgnację skóry pośladków. Delikatne peelingi enzymatyczne wcierane miękką gąbką powinny poprawić kondycję skóry. Dobrze działają na nią również witaminy A i B5.

ZOBACZ TEŻ: TA DZIEWCZYNA STAŁA SIĘ SENSACJĄ NA INSTA! WSZYSTKO PRZEZ JEJ ZDJĘCIA PRZED I PO

Kosmetyk, który pomoże Ci w wale z trądzikiem na pupie, możesz przygotować w domu. Maseczki z aspiryny czy soku z cytryny oraz octu jabłkowego będą wspaniałym rozwiązaniem!


Zauważyłaś wypryski w tym miejscu? Sprawdź, jak pozbyć się wstydliwego problemu!

Zauważyłaś wypryski w tym miejscu? Sprawdź, jak pozbyć się wstydliwego problemu!

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!