Zafunduj swojej skórze detoks

przejdź do komentarzy
oczyszczanie oczyszczanie/BeautyAdvices

Nie pozwól, by cywilizacja negatywnie na nią wpływała.

Żyjemy w czasach, gdy naszą skórę permanentnie atakują wszelkiego rodzaju toksyny, z zewnątrz i od wewnątrz. Systematycznie podtruwamy się niezdrowym jedzeniem, myjemy się nieodpowiednią wodą, a twarz wystawiamy na działanie powietrza przesyconego dymem i spalinami. Trzeba pamiętać, że nasza skóra potrzebuje pomocy w oczyszczaniu ze szkodliwych substancji.

Nie chodzi tylko i wyłącznie o dobry preparat oczyszczający. Na kondycję naszej skory wpływa również niekorzystna dieta i brak ruchu, co tylko przyspiesza gromadzenie się toksyn.

Krok 1.

Zmień dietę, więcej się ruszaj.
Nie namawiamy do radykalnego przejścia na warzywa i owoce. Zmiany wprowadzaj stopniowo. Np. każdego dnia obiecaj sobie, że po południu zjesz jabłko. Kup sałatę i wkładaj jej liście do kanapek. Na biurku postaw szklankę z wodą mineralną i plasterkami cytryny - wypijesz z równą przyjemnością, co filiżankę kawy. Gdy tylko możesz, włącz ulubioną muzykę i ruszaj się w jej rytm (na początek 10-15 minut).

Krok 2.

Użyj odpowiednich preparatów.
Wybieraj kremy, których zadaniem jest neutralizowanie toksyn. Takie kosmetyki może od razu nie przyniosą widocznych rezultatów, ale uwierz - po jakimś czasie skóra będzie Ci wdzięczna. Tym bardziej, że kremy detoksykujące często również lepiej chronią przed zanieczyszczeniami, niż "zwykłe" kosmetyki.

Krok 3.

Zrób peeling i maseczkę z alg. Złuszczaj i pobudzaj swoją skórę do pracy. Tak oczyszczona skóra będzie znakomicie przygotowana na zabieg algowy (dla tych, które mogą sobie na to pozwolić: wybierzcie się do gabinetu kosmetycznego). Algi to idealny kosmetyk detoksykujący - zawierają aż 46 minerałów i mikroelementów, działających detoksykująco, moczopędnie i pobudzających krążenie.

Krok 4.

Oczyść włosy. Tak, wiemy, że myjesz je niemal codziennie. Chodzi jednak o umycie ich specjalnym, oczyszczającym szamponem, który radzi sobie z resztkami preparatów do stylizacji i łoju, których nie usuwają tradycyjne szampony. Pamiętaj, aby nie przesadzać - takie kosmetyki przeznaczone są do stosowania raz na kilka tygodni.

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!