Za mocny makijaż, czyli jaki?

przejdź do komentarzy
makijaż makijaż/ Alex Jones/Bangor University

Zaskakujące wyniki badań uniwersyteckich.

Mocny makijaż czyli jaki? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie opisowo, ale gdy widzimy konkretne zdjęcie, wskazać jest łatwo. Wśród kobiet panują różne zwyczaje, ale sporo z nich jest przekonanych, że panowie lubią, gdy kobieta maluje się bardzo wyraziście. W końcu wiele modelek z męskich magazynów ma na sobie mocny makeup. Czy rzeczywiście panowie wolą taki mocny makijaż?

Okazuje się, że nie. Zarówno kobiety jak i mężczyźni poproszeni o wskazanie lepszego makijażu wybrali ten delikatniejszy. Wyniki badań opublikowane w Quarterly Journal of Experimental Psychology polegały na pokazaniu 44 kobiet w wieku 20-kilku lat w kilku wersjach. Każdą z nich sfotografowano przed i po wykonaniu różnych rodzajów makijażu - od naturalnego po modny, fotograficzny makeup. W rezultacie panie miały po 21 zdjęć. Fotografie pokazano później studentom (kobietom i mężczyznom). Uczestnicy mieli wybrać swoje ulubione zdjęcie, makijaż których ich zdaniem podoba się kobietom oraz makijaż, który ich zdaniem podoba się mężczyznom.

Wyniki? Kobiety były najczęściej przekonane, że panowie wolą silniejszy makijaż. Same wolały kobiety ciut mocniej umalowane, niż panowie. Obie płcie lubiły, gdy panie nakładały ok. 60% z pełnego, mocnego makijażu.


Poniżej przykładowe zdjęcia z badania. Większość respondentów stwierdziła, że modelka wygląda najlepiej na 2 lub 3. zdjęciu od lewej strony.

Za mocny makijaż czyli jaki?

Photo: Courtesy Of Alex Jones/Bangor University.

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!