Wygląda na to, że... źle używasz suchego szamponu

przejdź do komentarzy
suchy szampon do włosów suchy szampon do włosów/

Co zrobić, by było dobrze?

Suchy szampon nie jest nowym wynalazkiem, ale można odnieść wrażenie, że dopiero od niedawna kobiety doceniły jego przydatność.

Wciąż jednak wiele osób ma opory przed jego stosowaniem. Nic dziwnego - nieumiejętnie użyty matowi włosy, sprawia że wyglądają gorzej, niż niepotraktowane niczym.

Czytaj więcej: Kosmetyki - z pozoru niepotrzebne, a tak przydatne

Za to stosowany prawidłowo może sprawić, że mycie głowy ograniczymy do 2 razy w tygodniu i nasza czupryna wcale nie będzie wyglądać wtedy na a) nieumytą b) nieświeżą.

Jak tego dokonać?

Jak prawidłowo stosować suchy szampon do włosówKluczem jest stosowanie go na noc. Przed udaniem się na spoczynek trzeba obficie spryskać nim czuprynę. Rano budzimy się wyglądając co najmniej dziwnie, ale wówczas włosy należy odpowiednio wyszczotkować.

W ten sposób możesz ominąć jedno mycie.

Nigdy nie polecamy długotrwałego stosowania suchego szamponu. NIC nie zastąpi wody. Nadużywanie suchego szamponu może bowiem prowadzić do przeciążenia skóry głowy oraz włosów, zwiększenia ich wypadania i pogorszenia ich stanu.


Polecamy:

Wygląda na to, że… źle używasz suchego szamponu

Farmona RADICAL®
suchy szampon do włosów tłustych i pozbawionych objętości


60 ml/7,5 zł

Niewielki, kompaktowy, idealny chociażby do torebki czy w podróż. Ekstrakt z szałwii i biosiarka regulują wydzielanie sebum, zapobiegając przetłuszczaniu się włosów. Ekstrakty z kwiatów lipy i skrzypu polnego wzmacniają włosy, poprawiają ich sprężystość, przywracają witalność i blask. Sebum Control System pochłania nadmiar sebum oraz zanieczyszczenia, pozostawiając włosy odświeżone i pełne objętości.

Wygląda na to, że… źle używasz suchego szamponu

Suchy szampon TimoteiDuża objętość, wydajny - idealny do stosowania na noc.

Cena: ok. 16 zł / 245 ml

Wygląda na to, że… źle używasz suchego szamponu

Suchy szampon BatisteUwielbiamy go za jego wiele wersji - np. XXL, czy do włosów ciemnych. Standardową butelkę można kupić w granicach 10 zł.

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!