Wszystko, co powinnaś wiedzieć o nitkowaniu brwi

przejdź do komentarzy
brwi brwi/unsplash.com/DrewGraham

Na czym polega ten zabieg?

Nitkowanie brwi to zabieg, który od lat stosowany jest w Indiach. Chociaż może nas dziwić, jest naprawdę skuteczny i warty wypróbowania! Co powinnaś wiedzieć, zanim się na niego zdecydujesz?

JAK UZYSKAĆ GRUBSZE BRWI W 5 PROSTYCH KROKACH

Nitkowanie brwi wydaje się bardzo skomplikowane. W rzeczywistości jest to jednak bardzo prosty zabieg, wymagający odrobiny wprawy.

Co to jest?

Nitkowanie brwi to metoda regulacji, która polega na usuwaniu włosków specjalnie splecioną, cienką, bawełnianą nitką, którą rozciąga się w palcach obu dłoni. To bardzo precyzyjny, a przy tym niezwykle delikatny zabieg. Nitka łapie nawet najcieńsze i krótkie włosy, usuwając je wraz z cebulkami. Można nią chwycić pojedyncze włoski, ale także całą ich linię. Wprawiona kosmetyczka może więc przeprowadzić ten zabieg w zaledwie kilka minut.

Największą zaletą nitkowania brwi jest to, że nie podrażnia skóry, ponieważ jest wykonywany naturalną nitką, która podnosi włoski do góry i od razu je wyrywa, a lekkie zaczerwienienie powstałe po zabiegu znika już po kilku minutach.

Co więcej, do jego przeprowadzenia nie potrzeba żadnych specjalnych kosmetyków, które również mogą wywołać dodatkowe podrażnienia. Jest to przy tym bardzo higieniczny zabieg – nitka jest jednorazowa i antybakteryjna.

Stylizowanie brwi nitką ma też kolejną zaletę – prawidłowo wykonane, nie powoduje wrastania włosków, co niestety często towarzyszy usuwaniu włosków woskiem. A daje równie długotrwały efekt – nawet do kilku tygodni.

Boli?

A jeśli obawiacie się bólu, możecie być spokojne. Zabieg nie jest specjalnie bolesny, można go porównać do wyrywania włosków pęsetą.

MICROBLADING IDZIE W ODSTAWKĘ. TERAZ STYLIZUJEMY BRWI W TEN SPOSÓB

W zasadzie jedyną wadą tego zabiegu może być problem ze znalezieniem dobrego specjalisty, ponieważ zabieg, chociaż decyduje się na niego coraz więcej kobiet, wciąż nie jest specjalnie popularny. Jego ceny wahają się od 20 do 50 złotych.

Dajcie znać, czy próbowałyście!

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość

Wasze komentarze (2): sortuj
  • gość 15-06-19, 14:31 cytuj
    Piękne gęste brwi ma dziewczyna z filmiku 😄
  • gość 14-06-19, 23:48 cytuj
    Chodziłam na "nitkowanie" mieszkając w Szkocji. Nie kosztowało to dużo, choć teraz już nie pamiętam ile :/ Pamiętam że trwało to krótko i nie bolało mocno :) Jedyną wadą było to że chyba wszystkie panie wychodziły z takim samym kształtem brwi albo takie miałam wrażenie :)