To nie jest żadna nowość – peeling chemiczny istnieje od dawna. Wiele kobiet straciło o nim dobre zdanie po tym, jak Samantha w Seksie w Wielkim Mieście przyszła na przyjęcie z czerwoną i poparzoną twarzą. Mimo to, tylko w Stanach Zjednoczonych, jest to trzecia najczęściej wykonywana nieinwazyjna procedura kosmetyczna. Wiemy, dlaczego cieszy się takim zainteresowaniem i co dobrego może zrobić dla Twojej skóry!

ZOBACZ TEŻ: PEELING KAWITACYJNY – GŁADKA SKÓRA, BEZ ZASKÓRNIKÓW I ZMARSZCZEK!

Peeling chemiczny to nic innego jak roztwór chemiczny, który ma odczyn kwaśny i niskie pH. To właśnie dlatego jest nakładany bardzo ostrożnie na skórę, a jego działaniem jest złuszczanie i pozbywanie się nawet zrogowaciałych komórek skóry.

Na rynku jest kilka rodzajów peelingów chemicznych, które są stosowane w zależności od skóry, rodzaju składników oraz potrzeb klientki. Przyjęło się jednak, że peelingi glikolowe wnikają głęboko w skórę i doskonale chronią ją przed procesem starzenia się, mleczne są dobre dla osób zmagających się ze skórą suchą lub wrażliwą, a beta-hydroksy poleca się wszystkim walczącym z trądzikiem. Co jeszcze warto wiedzieć przed pierwszą wizytą u kosmetyczki?

Jakie są zalety peelingu chemicznego?

Pomagają zwalczać pierwsze oznaki starzenia, odświeżają i odnawiają wygląd skóry. W wielu przypadkach szybko radzą sobie też z pierwszymi bruzdami i drobnymi zmarszczkami. Wiele klientek i klientów twierdzi, że ten zabieg rozjaśnia brązowe plamy na skórze, a jeszcze inni zachwycają się tym, że peeling wydobywa blask ze skóry.

Komu zaleca się peeling chemiczny?

Największe zalety widać u osób z jasną bądź średnio ciemną skórą. Eksperci przestrzegają przed peelingiem chemicznym u osób z ciemną karnacją – istnieje wtedy ryzyko wystąpienia problemów z pigmentacją a nawet odbarwianie się skóry.

Jak wygląda zabieg?

Zaczyna się od przemycia skóry mieszanką z acetonem, która pozbywa się sebum ze skóry. Następnie nakłada się roztwór na skórę w kilku miejscach oraz obserwuje się, czy występują reakcje alergiczne. Potem masuje się delikatnie twarz, przemywa i nakłada krem z UV. Gotowe!

ZOBACZ TEŻ: Czy można golić ręce?

Czy po takim zabiegu będziemy wyglądać jak Samantha?

W przypadku lekkiego peelingu chemicznego, po wykonanym zabiegu prawie nie widać śladu. Jednak gdy w grę wchodzą głębsze peelingi, czasami nawet potrzebna jest wizyta w szpitalu, dlatego warto zapytać o szczegóły specjalistę przed podjęciem decyzji o zabiegu.

Kiedy zobaczę pierwsze efekty?

Wszystko zależy od rodzaju skóry – u niektórych efekt będzie widoczny po zejściu z fotela zabiegowego, u innych widać poprawę kilka dni po. To bardzo indywidualna sprawa.

Jakie mogą być skutki uboczne peelingów chemicznych?

Przebarwienia, blizny, zaczerwienienie skóry, podrażnienia, zapalenia, infekcje, wysypka oraz inne reakcje alergiczne. Są to znane skutki uboczne, które zdarzają się jednak bardzo rzadko i zależą w dużej mierze od doświadczenia kosmetyczki bądź specjalisty przeprowadzającego zabieg.

Co Wy na to?