Po tym poznasz, że ktoś uwielbia żuć gumę!

przejdź do komentarzy
żucie gumy żucie gumy/unsplash.com@danielmonteirox

Zdrowe zęby kontra zmiany na skórze twarzy?

Nikt nie dyskutuje z tym, że gumy do żucia to prawdziwe wybawienie kiedy Twój czy znajomego oddech nie jest najprzyjemniejszy. Jak jednak wszystko w życiu, pozostawia to na naszej skórze ślad. I co najgorsze, niewiele osób o tym wie.

ZOBACZ TEŻ: MYŚLISZ NAD WYBIELANIEM ZĘBÓW?

Jak wyjaśniają lekarze, guma do żucia może powodować powstawanie zmarszczek, a nawet wpływa na zmianę kształtu szczęki czy nakładanie się na siebie zębów.

Dzieje się tak dlatego, że robimy wiele rzeczy tak samo: uśmiechamy się w wybrany sposób (wspierając tym samym powstawanie zmarszczek wokół oczu), jemy w ten sam sposób czy dziwimy się tak samo, pogłębiając lwią zmarszczkę. Nadmierne żucie gumy z kolei wpływa na skórę nad górną wargą, poprzez rozciąganie w tym miejscu skóry.

ZOBACZ TEŻ: Guma do żucia - jak (i co) żuć, żeby sobie nie zaszkodzić?


Żucie gumy, tak jak przeżuwanie jedzenia, wzmaga też nadmierną aktywność mięśni, tym samym powodując wybrzuszanie się szczęki, w szczególności żuchwy. Wszystko dzieje się poprzez rozwój mięśni w tym miejscu.

To właśnie m.in. dlatego zaleca się żucie gumy nie dłużej niż przez 10 minut. W tym czasie produkt zneutralizuje działanie kwasów cukry za pomocą stymulowania śliny.

ZOBACZ TEŻ: BIELSZE ZĘBY, GŁADSZA SKÓRA I PIĘKNE WŁOSY - SPRAWDŹ DZIAŁANIE KOSMETYKÓW Z SODĄ

Wszyscy wiemy, że proces starzenia jest całkowicie normalny i naturalny. Więc jeśli jesteś pogodzona z tym faktem, możesz bez skrupułów żuć do woli.

Miłego żucia!

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!