Właśnie okazało się, że do tej pory wszystkie myłyśmy zęby źle

przejdź do komentarzy
mycie zębów mycie zębów/Unsplash.com/Gabriel Matula

Ty też?

Wszyscy kojarzą te sceny z filmów amerykańskich, które obrazują mycie zębów. Ośmiu na dziesięciu naszych redakcyjnych kolegów i koleżanek przyznało, że od lat zastanawiali się, dlaczego aktorzy nigdy nie opłukują zębów z piany. Światowej sławy stomatolog właśnie odpowiedział na to pytanie. Tym samym dał nam do zrozumienia, że skoro myłyśmy zęby, nie pomijając tej czynności, myłyśmy je ŹLE.

ZOBACZ TEŻ: UŻYWASZ NICI DENTYSTYCZNYCH? SPRAWDŹ ICH SKŁAD, MOŻE OKAZAĆ SIĘ NIEBEZPIECZNY

W rozmowie z „The Conversation” dr Luke Cronin przyznał, że zębów nie powinno opłukiwać się wodą lub płynem do płukania jamy ustnej zaraz po zakończeniu sztokowania. Dlaczego? Wraz z pianą zmywa się cenne dla szkliwa substancje. Mimo że nawyk ten może być trudny do wyeliminowania, jest w stanie zredukować próchnicę nawet o dwadzieścia pięć procent.


Jego kolega z branży Mark Hughes podzielił się kolejną ciekawą wskazówką. Według niego zęby powinno myć się przed śniadaniem, a nie zaraz po nim. Specjalista, który od lat pracuje z marką Foreo, wytłumaczył, że w ten sposób po zębach rozprzestrzenia się kwasy. Ich neutralizacja statystycznie zajmuje około czterdziestu minut.

ZOBACZ TEŻ: TA KOBIETA ZŁAMAŁA DWA PRZEDNIE ZĘBY! NIE UWIERZYSZ, CZYM JE SKLEIŁA...

O higienie jamy ustnej postanowiła wypowiedzieć się także Jasmine Hamsley. Dentystka przypomina o czyszczeniu nie tylko zębów, ale i języka. Podczas snu nasze ciało oczyszcza się ze zgromadzonych w ciągu dnia toksyn, a część z nich ląduje na języku, co jest najczęstszym powodem nieświeżego oddechu.

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość

Wasze komentarze (3): sortuj
  • gość 25-01-19, 00:39 cytuj
    Pastę trzeba dobrze wyplukac, ona ma za zadanie zeby umyć, nie ma właściwości naprawczych. Dodatkowo ma substancje które w nadmiarze są trujące, nie przeznaczone do połykania. Złe płukanie zębów po myciu może być powodem przebarwień.
  • gość 24-01-19, 09:44 cytuj
    To co, mam zjadać tę pianę? Fuj
  • gość: x 22-01-19, 17:32 cytuj
    juz niech ci specjalisci przestaną wymyslac...kazdy myje zeby wedle uznania. najwazniejsze ze myje i mu z geby nie wali