Wizja wolności według Gucci. Projekt sukni z naszytą waginą szokuje odbiorców

przejdź do komentarzy
moda moda/instagram@gucci

Tylko szokuje czy skłania do refleksji?

Sposobów na manifestację własnych poglądów jest wiele, a z pewnością jednym z nich jest moda. To miejsce, w których istnieje duża przestrzeń na swobodę twórczą i wyrażanie, często odważnych i kontrowersyjnych przekonań. O tym świadczy chociażby najnowsza kolekcja Gucci 2020. Podczas jej prezentacji pojawiło się wiele wymownych politycznie haseł, m.in. marynarka z napisem My Body My Choice oraz sukienka z naszytą waginą.

Szczególnie drugi z projektów nie pozostał bez echa. Kiedy zdjęcia z pokazu zostały udostępnione na Instagramie, użytkownicy mieli mieszane reakcje. Według Gucci cała kolekcja jest nawiązaniem do lat 70., w którym to czasie narodziło się wspomniane wyżej hasło Moje ciało, mój wybór . Twórca projektów Alessandro Michele chciał w ten sposób pokazać swoją solidarność z wartościami takimi jak wolność oraz równość płci.

CO MÓWI O TOBIE KSZTAŁT TWARZY?

Sam projekt ma na celu nie tylko wzbudzenie sensacji, ale jest częścią szerszej kampanii Chime For Change, której twórcą jest nie kto inny, jak sam dyrektor kreatywny Gucci Alessandro Michele. Zyski z kampanii mają zostać przekazane organizacjom walczącym o równość kobiet.

Projekt sukienki może szokować, jednak jak widać nie jest to wyłącznie kolejny zabieg mający na celu zbudzenie społecznego zainteresowania. To element kampanii, która ma silne podłoże ideologiczne, popierające równouprawnienie kobiet.


7 SPOSOBÓW NA WYPRACOWANIE PEWNOŚCI SIEBIE
Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość

Wasze komentarze (2): sortuj
  • gość 02-06-19, 12:56 cytuj
    ja wiem, że internet rządzi się swoimi prawami, ale żeby na KOBIECYM portalu pojawiła się informacja o naszytej waginie, gdzie jest to macica z jajnikami, to już jest wstyd. WSTYD po prostu!
  • gość 31-05-19, 16:01 cytuj
    To jest raczek układ rozrodczy a nie wagina...