Wernisaż Anny Halarewicz - The Power Of Fashion

przejdź do komentarzy
anna halarewicz anna halarewicz/

Odbędzie się dziś, 24 czerwca, w Warszawie.

Dziś w warszawskim Centrum Cybernetyki odbędzie się wernisaż interesującej wystawy twórczości Anny Halarewicz – artystki zafascynowanej modą.

Modę można kochać i można jej nienawidzić, ale jednego nie można jej odmówić. Jest przewrotna i często wymyka się klasyfikacjom.
“The Power of Fashion” to obrazy które powstały z fascynacji światem mody, zmianami jakimi nieustannie podlega i wpływem jaki potrafi wywrzeć.
Jest to zabawa z modą na płótnie, eksperymenty, radość tworzenia i miksowania.
Moda jest tu jedynie pretekstem do malarskich eksperymentów. Punktem wyjścia nie jest konkretny strój-obiekt a jego przetworzenie, przeniesienie w nowy malarski wymiar, odrealnienie. Na obrazach powstaje w ten sposób rebus znaczeń, często niejednoznaczny.
Wystawa nieprzypadkowo będzie miała miejsce nie w galerii, lecz w Centrum Cybernetyki, miejscu związanym z modą. Potrwa jeden dzień, bo tak jak w modzie trendy ulegają zmianom błyskawicznie, to co dzisiaj jest modne, jutro będzie już passe, ale pojutrze – będzie vintage.

Roman Kaczkowski - kurator


ANNA HALAREWICZ

rocznik 83. absolwentka ASP we Wrocławiu. Od dłuższego czasu "opętana" modą i sposobami przelewania jej na papier. Najbardziej ceni odwagę i eksperymentowanie w sztuce. Zajmuje się ilustracją prasową oraz rysunkiem modowym. Brała udział w kilkunastu wystawach w Polsce i za granicą.

"The Power of Fashion" - Wernisaż prac Anny Halarewicz
Miejsce: Centrum Cybernetyki 2.2.2. , ul. Cybernetyki 2, Warszawa
24 czerwiec 2010, godz. 19:00


Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!