Wasze makijaże: Oczy w zieleni

przejdź do komentarzy
makijaż makijaż/Zeberka.pl

Odrobina egzotyki na powiekach.

Od redakcji: Mamy już dział "Waszych kosmetyczek" i "Waszych stylizacji". Dlaczego by nie pokazać Waszych makijaży?

Jeśli prowadzicie bloga o podobnej tematyce, lubicie się malować i chcecie podzielić się tym z innymi, czekamy na Wasze propozycje! Zdjęcia wraz z opisami przesyłajcie na adres admin(małpa)zeberka.pl.

Każdy makijaż będzie podlegał ocenie Czytelniczek, zaś komentować je będą mogły tylko zalogowane użytkowniczki Zeberki.

W mailu koniecznie zawrzyjcie formułę: "Wyrażam zgodę na nieodpłatną publikację moich zdjęć w na stronie internetowej Zeberka.pl".

Czekamy!


Oczy w egzotycznej zieleni - make up tutorial

Makijaż wyjęty wprost z tropikalnego lasu. Idealny gdy potrzebujemy odmiany, bo warto czasem zabawić się z odrobiną egzotyki.

Niezwykła kompozycja na niezwykłą okazję ;).

Zapraszam do obejrzenia tutorialu.
1) Po nałożeniu podkładu i bazy rysujemy na górnej powiece wzdłuż linii rzęs czarną kredką bądź eyelinerem kreskę.

Średniej grubości linia powinna płynnie zwężać się w stronę wewnętrznej części powieki i nie sięgać samego końca.2) Na całą powierzchnie górnej powieki nakładamy dość jaskrawy, jasnozielony cień.
W moim przypadku jest to cień do powiek AMC 59 firmy INGLOT.

Pozostałe cienie użyte w tym tutorialu również są produktami powyżej wymienionej firmy, ograniczę się więc w dalszych punktach wyłącznie do podania id konkretnego cienia, bez powtarzania jego marki.3) Następnie żółtym (AMC 60), mocnym cieniem wypełniamy obszar od wcześniej namalowanej zielonej powieki, aż po łuk brwiowy.

Musimy przy tym pamiętać by nie zbliżać się zanadto w stronę nosa, natomiast z całą pewnością możemy wysunąć żółtą barwę poza zewnętrzną część oka. Nada to makijażowi odrobinę dzikości, a nasze spojrzenie stanie się zadziorne.

Żółty cień nakładamy również na dolną powiekę, zaczynając od wewnętrznego kącika, a kończąc mniej więcej za ponad połową oka.4) Do kolejnego etapu jest nam potrzebny cień o ciemnozielonej, butelkowej barwie (PEARL 418). Zamykamy oko i rysujemy cienkim pędzelkiem linie wzdłuż naszego załamania na powiece. Raz, drugi, trzeci przeciągamy pędzlem, aż linia stanie się wyrazista. Następnie grubszym pędzelkiem rozcieramy ciemnozielony cień w stronę łuku brwiowego tak by płynnie połączył się z żółcią. Bierzemy znów cieńszy pędzelek i nakładamy ciemną zieleń na 1/3 część dolnej powieki, która pozostała jeszcze niezamalowana.

By wyostrzyć zarys naszego oka musimy użyć jasnego, najlepiej kremowego, bądź cielistego koloru (MATTE 351). Cień ten nakładamy na wewnętrzny kącik oka i obrysowujemy cienką linię dookoła naszych wcześniej nałożonych barw, lekko wtapiając się w wewnętrznej części powiek w kolory.5) Na koniec tuszujemy rzęsy, a brwi nakreślamy brązową kredką.Życzę udanej zabawy!
Czara Pełna-Czaru

Więcej tutoriali można znaleźć na moim blogu: malinowerajstopy.vot.pl.Polecane wideo


Ten artykuł mogą komentować tylko zalogowani użytkownicy.
Jeżeli nie masz konta - zarejestruj się tutaj!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!