Vera Wang: W modzie już wszystko zostało powiedziane

przejdź do komentarzy
vera wang vera wang/PR Photos

Jak to widzi projektantka?

Projektantka Vera Wang udzieliła niedawno ciekawego wywiadu gazecie The Trentonian. W rozmowie z dziennikarką Samanthą Critchell Wang opowiedziała o tym, czego nauczyły ją lata spędzone w świecie mody, praca w redakcji magazynu Vogue oraz oczywiście kariera projektantki.

Nas zainteresował fragment, w którym Vera Wang otwarcie mówi, że w modzie wszystko już zostało powiedziane.

- W modzie nie ma już nic nowego. Teraz w pracy projektanta nie liczy się już to, co wymyślisz, ale to, jak zinterpretujesz coś, co już było. I tutaj otwierają się możliwości - jest tyle sposobów na uczynienie ubrań wygodniejszymi, nowocześniejszymi, pasującymi lepiej i bardziej funkcjonalnymi. Można bawić się niebanalnymi zestawieniami. Prawdziwym wyzwaniem dla projektantów jest teraz zamienienie znanych nam już rzeczy w coś, co będzie charakterystyczne dla ich stylu, dodanie własnych elementów i sprawienie, by zostało to przyjęte jako nowość.


Wang dodała też, że jej zdaniem każdy zasługuje na wielką modę - niezależnie od zasobności portfela. Projektantce bardzo podobają się pojawiające się coraz liczniej na rynku kolekcje będące efektem współpracy wielkich nazwisk świata mody z popularnymi, dostępnymi dla mas sklepami sieciowymi. Czy możliwe jest więc, że Vera Wang sama zdecyduje się na zaprojektowanie podobnej kolekcji?

Vera dała też kobietom ciekawą radę - projektantka twierdzi, że nie należy pozbywać się żadnych ubrań ani dodatków - i to nie tylko dlatego, że za kilka lat mogą przeżywać wielki powrót.

- Jeśli coś nie jest zniszczone, nie wyrzucaj tego, tylko znajdź sposób, aby nadal to nosić, ale w zupełnie inny sposób. Na tym polega styl, a nie na kopiowaniu gotowych zestawień z wybiegów czy kolorowych magazynów. Bycie zawsze modnie ubraną to droga sprawa, a wymiana połowy garderoby co sezon to zwykłe trwonienie pieniędzy.

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!