Używasz nici dentystycznych? Sprawdź ich skład, może okazać się niebezpieczny

przejdź do komentarzy
nici dentystyczne nici dentystyczne/unsplash.com/kyle loftus

Nie lekceważ problemu.

Następnym razem, kiedy podczas wizyty u dentysty, usłyszysz pytanie czy używasz nici dentystycznych, możesz z czystym sumieniem powiedzieć nie i będziesz miała na to bardzo dobre wyjaśnienie. Okazało się, że niektóre rodzaje nici dentystycznych mogą zawierać groźne toksyczne substancje.

ZOBACZ TEŻ: TEN SKŁADNIK W SERUM DO RZĘS MOŻE BYĆ NIEBEZPIECZNY DLA OCZU! LEPIEJ GO UNIKAJ

Według badań przeprowadzonych w Silent Spring Institute w Massachusetts oraz Public Health Institute w Kalifornii stwierdzono, że niektóre z nici dentystycznych zawierają w sobie PFAS czyli substancje per- i poli- fluoroalkilowe.

Są to niebezpieczne chemikalia, które nie ulegają rozkładowi i można znaleźć je w artykułach gospodarstwa domowego, takich jak pojemniki do przechowywania żywności czy naczynia teflonowe. Badania wykazały, że są one również składnikiem nici dentystycznych. A przez to te produkty mogą zagrażać zdrowiu. Skutkami ich używania są m.in. choroby tarczycy, podwyższony poziom cholesterolu, a nawet rak nerek.


Badania pokazały jaki wpływ ma codzienne nitkowanie zębów, a groźne substancje. W badaniu wzięło udział 178 kobiet w średnim wieku. Po pobraniu próbek krwi okazało się, że osoby, które używały określonych nici dentystycznych mają wyższe ślady substancji chemicznej w organizmie.


ZOBACZ TEŻ: TE GWIAZDY ZREZYGNOWAŁY Z PICIA ALKOHOLU, ABY WYGLĄDAĆ PIĘKNIE I CZUĆ SIĘ ZDROWO

Jest to pierwsze badanie, które wykazało, że stosowanie nici dentystycznych zawierających PFAS wiąże się z większym obciążeniem organizmu toksycznymi chemikaliami - powiedziała Katie Boronow zarządzająca badaniem. Ograniczenie tych chemikaliów powinno teraz stać się priorytetem - dodaje. Dzięki badaniu konsumenci mają większą świadomość zagrożenia i mogą wybierać konkretne produkty, które nie zawierają w swoim składzie niebezpiecznych dla zdrowia toksycznych substancji PFAS.

Co Wy na to?

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!