Uwaga na niebezpieczne kosmetyki

przejdź do komentarzy
uroda uroda/facecosmetic

Na Allegro można kupić profesjonalne preparaty z gabinetów kosmetycznych.

Poparzona skóra, wysypka, pryszcze albo liszaj - to tylko niektóre z przykrych skutków, jakimi może się zakończyć nierozważne stosowanie profesjonalnych specyfików. Takie preparaty, używane w gabinetach kosmetycznych (czasem nawet tylko w takich, w których jest obecny lekarz), są bez problemu dostępne na internetowych aukcjach.

Agata Sabała, dziennikarka Życia Warszawy, która zainteresowała się problemem stosowania mocnych preparatów, trafiła na osoby, które w domowych warunkach zastosowały profesjonalne kosmetyki. Jedna z nich nabawiła się w ten sposób szpecących blizn na policzkach, czole i brodzie.

Kosmetyczki ostrzegają, że najbardziej niebezpieczne są środki złuszczające, zawierające na przykład stężone kwasy AHA. Niebezpieczne mogą się okazać składniki kosmetyków służących do głębokiego złuszczania i mikrodermabrazji.

- Przy ich niewłaściwym zastosowaniu mogą pojawić się trudne do usunięcia lub nawet nieodwracalne uszkodzenia skóry, takie jak np. rumień, blizny, przebarwienia, nadmierne wysuszenie i złuszczanie naskórka - mówi kosmetolog, Beata Przybyszewska-Kujawa.

Więcej informacji na temat niebezpiecznych kosmetyków, niebezpieczeństwa uczuleń i ryzyka, jakie niesie ze sobą stosowanie gorącego wosku do depilacji znajdziecie na stronie Życia Warszawy.

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!