Tych rzeczy na pewno nie wiecie o Grace Coddington

przejdź do komentarzy
grace coddington grace coddington/© FameflyNet, © StarStoc, © PrPhoto

Kariera modelki, straszny wypadek i...

Ta informacja wstrząsnęła przed kilkoma dniami światem mody. Grace Coddington żegna się z amerykańskim wydaniem Vogue'a! Stylistka była dyrektor kreatywną biblii mody przez ostatnie niemal 30 lat. Od 1988 roku współtworzyła magazyn, była także prawą ręką Anny Wintour.

Okazuje się, że zmiany, w kierunku których podąża czasopismo, nie szły w parze z jego wizją wg Grace. To sprawiło, że podjęła ona decyzję o odejściu. Nie zakończyła jednak współpracy z biblią mody w pełnym wymiarze...

ZOBACZ TEŻ: Grace Coddington odchodzi z Vogue'a

Legendarna stylistka na szczęście nie przechodzi jeszcze na emeryturę, pomimo dojrzałego wieku. 74-latka potrafi jeszcze zaskoczyć. Podobnie jak jej życiorys...

Przygotowałyśmy dla Was 10 faktów o Grace Coddington, o których nie maiłyście pojęcia!Tych rzeczy na pewno nie wiecie o Grace Coddington

1. Stylistka urodziła się w 1941 roku na wyspie Anglesey u wybrzeża Walii.Od nastoletnich lat zakochana byłą w modzie. Jej okienkiem na świat branży modowej był Vogue. Grace prenumerowała magazyn, jednak docierał on do niej... z aż trzymiesięcznym opóźnieniem!

Tych rzeczy na pewno nie wiecie o Grace Coddington

2. Na samym początku swojej kariery w modelingu, którą rozpoczęła dzięki biblii mody, uległa poważnemu wypadkowi samochodowemu. W jego wyniku straciła powiekę. Dopiero po upływie dwóch lat od zdarzenia i operacjach rekonstrukcyjnych mogła wrócić do modelingu.3. W rzeczywistości stylistka nosi imię Pamela. Dla wygody zmieniła je, gdy rozpoczęła pracę jako kelnerka w londyńskiej restauracji Stockpot. Chodziło o to, by łatwiej było rozróżnić ją od koleżanki z pracy noszącej podobne imię.


Tych rzeczy na pewno nie wiecie o Grace Coddington

4. Była jedna z pierwszych modelek, na których Vidal Sassoon w 1965 roku prezentował swój pomysł na nową, krótka, geometryczną fryzurę.

Tych rzeczy na pewno nie wiecie o Grace Coddington

5. Zaopiekowała się i wychowała syna swojej zmarłej siostry, Rosemary. Niestety, nigdy nie mogła adoptować Tristana.

Tych rzeczy na pewno nie wiecie o Grace Coddington

6. Grace nigdy nie nosi makijażu. Nie ma także swoich naturalnych brwi... Nie odrosły jej po wyskubaniu w 1959z roku!

Tych rzeczy na pewno nie wiecie o Grace Coddington

7. W latach 60. i 70. modelki często same robiły sobie makijaże. Grace twierdzi, że Twiggy tworząc swój najbardziej charakterystyczny make-up inspirowała się właśnie wcześniejszymi zdjęciami Coddington.

A @realgrumpycat Vogue visit would not be complete without meeting our resident cat fanatic #GraceCoddington.

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Vogue (@voguemagazine)8. Legendarna stylistka jest prawdziwą kociarą. Kocha koty! Poświęciła im rozdział w swojej książce. Wydała także Catwalk Cats - zbiór historii z modą i kotami w tle.9. Była dyrektor kreatywna Vogue'a nigdy nie miała swoich dzieci, pomimo tego że była w ciąży z ówczesnym narzeczonym Albertem Koskim. Niestety, w wyniku nieszczęśliwego wypadku, poroniła.

Self portrait. For more naked people, visit http://paddle8.com/auctions/noclothes before it ends May 16

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika @therealgracecoddington10. W maju 2015 roku jej konto na Instagramie zostało zablokowane z powodu niewłaściwych treści publikowanych na nim... Jak się okazało, powodem usunięcia konta Grace było... jej zdjęcie topless podczas opalania... Pierwszym zamieszczonym na nowym koncie postem jest rysunek odwołujący się do tego wydarzenia.


Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!