Ty też popełniasz ten błąd podczas golenia nóg? Eksperci ostrzegają!

przejdź do komentarzy
golenie golenie/© iStock

Każda z nas to robi.

Golenie nóg jest jednym z tych zabiegów kosmetycznych, które niemalże zawsze są na ostatnim miejscu na liście. Bez względu na to, jak bardzo chciałabyś nadać mu priorytet. Ponieważ najczęściej robimy to na ostatnią chwilę, rzadko robimy to dobrze. Każda z nas ma swój pomysł na właściwy sposób golenia. Według dermatologów większość z nich jest zła. O co chodzi? Już spieszymy tłumaczeniem.

Wiele kobiet podczas golenia sięga po żel pod prysznic, mydło lub nawet szampon do włosów. Wszystko ze względu na wrodzoną oszczędność. I nie chodzi tu wyłącznie o pieniądze, ale również o czas. Według ekspertów powinnaś natychmiast skończyć z takimi nawykami.

ZOBACZ TEŻ: SŁYSZAŁAŚ O GOLENIU NÓG Z... OLEJEM KOKOSOWYM? SPRAWDZAMY, CZY FAKTYCZNIE WARTO!

Szampony i żele nie są przeznaczone do golenia. Zamiast nich, powinnaś używać produktów zaprojektowanych do pracy w synergii z maszynką do golenia. Produktów, które poprawiają poślizg i zmniejszają tarcie oraz ryzyko podrażnienia skóry.

Preparaty stosowane przez większość kobiet powlekają włosy, przez co trudniej się je usuwa. Są również przyczyną stępienia brzytwy, co w ostateczności oznacza konieczność częstszej wymiany maszynek na nowe. Wygląda na to, że chcąc nie chcąc, najlepiej stosować żele i pianki przeznaczone wyłącznie do golenia.

ZOBACZ TEŻ: JAK CZĘSTO POWINNAŚ GOLIĆ NOGI? DERMATOLODZY WYJAWIAJĄ PRAWDĘ!

Co wy na to?

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Wasze komentarze (1): sortuj