Twoje kosmetyki są nieskuteczne, bo łączysz te składniki! Unikaj tych zestawień!

przejdź do komentarzy
składniki kosmetyków składniki kosmetyków/© iStock

Warto to wiedzieć!

Nasze szafki po brzegi są wypełnione kosmetykami i produktami do pielęgnacji skóry. Na punkcie testowania kosmetyków mamy małą obsesję. Nie jest to żadną tajemnicą. Jedną z rzeczy, których nauczyłyśmy się przez lata prób i błędów, jest to, że nie ma jednego uniwersalanego rozwiązania dla wszystkich typów skóry. Zwłaszcza w przypadku mieszania składników i poszukiwania rozwiązania idealnego.

Niektóre składniki aktywne stosowane w produktach do pielęgnacji skóry, mieszane z innymi składnikami mogą podrażnić skórę. Nie oznacza to wcale, że składników i kosmetyków nie można mieszać. Wystarczy dokładnie analizować etykiety poszczególnych produktów.

ZOBACZ TEŻ: TEJ MASECZKI UŻYWALI AZTEKOWIE! TERAZ ZACHWYCA BEAUTY FANATYCZKI Z CAŁEGO ŚWIATA

Nadtlenek benzoilu i retinol

Jeśli walczysz z trądzikiem, prawdopodobnie wiesz, że oba te składniki działają na wypryski. Producenci kosmetyków mają dobry powód, aby ich nie łączyć. Nadtlenek benzoilu świetnie nadaje się do walki z trądzikiem, ale wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że może dezaktywować retinol.

Nie oznacza to, że nie można stosować nadtlenku benzoilu w tym samym okresie, w którym stosuje się retinol. Oznacza to po prostu, że nigdy nie powinny być nakładane na siebie nawzajem. Dermatolodzy zalecają stosowanie nadtlenku benzoilu rano i retinolu w nocy.


Kwasy alfahydroksylowe i witamina C

Oba te składniki zapewniają korzyści antyoksydacyjne, ale po połączeniu mogą wytrącić równowagę pH skóry ze względu na zbyt wysoki poziom kwasowości. Kiedy łączysz witaminę C z kwasami alfahydroksylowymi, takimi jak kwas glikolowy lub mlekowy, zasadniczo zmniejszasz efektywność witaminy C.

Czy łączenie ich jest niebezpieczne lub podrażniające? Prawdopodobnie nie. Ale nie warto marnować kupionych kosmetyków, które po tymże połączeniu staną się nieskuteczne.

ZOBACZ TEŻ: PASTA DO ZĘBÓW NA PRYSZCZE?! CZY TO NA PEWNO BEZPIECZNY SPOSÓB?!

Witamina B3 i kwasy alfa hydroksylowe

Znana również jako niacynamid, witamina B3 jest środkiem poprawiającym kondycję skóry. Najlepiej działa w środowisku o neutralnym pH, którego z pewnością nie zbudują alfa-hydroksykwasy. Mają one wyjątkowo niski poziom pH. Te dwa składniki w zasadzie się anulują.

Pamiętaj, że najskuteczniejszym sposobem na walkę z trądzikiem i niedoskonałościami są specjalistyczne konsultacje. Dermatolog przeprowadzi Cie przez trudną drogę do pięknej skóry i znajdzie najskuteczniejszy plan działania dla Twojej cery.

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Wasze komentarze (1): sortuj
  • gość 25-01-18, 18:53 cytuj
    Przestańcie non stop pisać o nudach typu makijaże, włosy, pielęgnacja. Więcej stylizacji, zdjęć gwiazd i celebrytek, a nie tylko takie nudy!
    Nie masz konta? Zarejestruj się!