Twoja skóra potrzebuje wody!

przejdź do komentarzy
skóra skóra/Flickr

Nie tylko z kremu.

Masz problemy poszarzałą skórą? Być może nie jest wystarczająco nawodniona. Kremy nawilżające na niewiele się zdadzą, bo nawet ich stosowanie połączone z brakiem dostatecznej ilości płynów nie wystarczy. Skóra potrzebuje wody od środka - to udowodnione.

Food Detectives zrobili mały eksperyment: wybrali bliźnięta identyczne. Jedna z kobiet przez okreśolny czas piła odpowiednią ilość wody, druga - w znacznie mniejszej ilości. Jak można się domyślić, po tygodniu efekty były widoczne na korzyść pierwszej z sióstr. Co więcej, europejski typ urody przejawia odwodnienie przez wzmożoną ilość zmarszczek.


Nie każdy jednak jest fanem wody. A wcale nie trzeba od razu wypić wielkiej szklanki - powinno się pić małymi łykami, regularnie. Miej wodę zawsze przy sobie. Możesz wycisnąć do niej sok z cytryny lub wrzucić świeże liście mięty.

Tak więc jeśli skóra jest w kiepskiej kondycji, nie musisz od razu wydawać 200 zł na nowe serum. Czasami wystarczy 2 zł dziennie na butelkę wody... A rezultaty mogą być znacznie lepsze.

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!