Twój suchy szampon może być przyczyną zapalenia skóry, łupieżu i... łysienia!

przejdź do komentarzy
suchy szampon suchy szampon/© Instagram/ 4mariemarie

Zobacz, jak stosować go poprawnie.

Suchy szampon może być jednym z najwspanialszych elementów w naszych łazienkach. Ratuje nas z najgorszych opresji, dzięki niemu możemy poczuć się wyjątkowo, nawet jeśli sytuacja jest nieciekawa. Jeśli stosuje się go poprawnie, może działać cuda. Jeśli zastanawiasz się, dlaczego wiele kobiet ma obsesję na jego punkcie, a Twoje włosy w ogóle na niego nie reagują, może okazać się, że nie używasz go właściwie.

Zamiast mycia

Suchy szampon nie jest produktem do oczyszczania włosów. To proszek, który usuwa z nich nadmiar oleju. Ten proszek może wysuszyć skórę głowy, powodując reakcje takie jak zapalenie skóry, łupież i zapalenie mieszków włosowych. Jedynym sposobem na usunięcie martwych komórek, potu i oleju jest użycie prawdziwego szamponu.

ZOBACZ TEŻ: NIE MASZ POD RĘKĄ SUCHEGO SZAMPONU? ZASTĄPISZ GO TYM PRODUKTEM!

Dodaj objętości


Jeśli myślałaś, że suchy szampon może być stosowany wyłącznie na brudnych włosach, myliłaś się. Jeśli masz cienkie, delikatne lub słabe włosy, suchy szampon może nadać im objętości.

Nie rozpylaj zbyt blisko

Większość instrukcji dotyczących suchego szamponu mówi, że należy rozpylać go w odległości od 10 do 15 cm od włosów. Produkt zbyt skoncentrowany na niewielkim obszarze, nie będzie działał. Najlepszą praktyką jest pryskanie z dużej odległości i pozostawienie go na minutę lub dwie.

ZOBACZ TEŻ: NA TEN SZAMPON CZEKA PONAD 2000 OSÓB! LISTA OCZEKUJĄCYCH WCIĄŻ ROŚNIE!

Nie stosuj go przez wiele dni pod rząd

Skóra głowy, podobnie jak reszta skóry, zyskuje na regularnym oczyszczaniu. Podczas gdy suchy szampon jest najlepszym odświeżaczem włosów i utrzyma Twoją fryzurę dłużej niż zwykle, nie zastępuje tradycyjnego mycia. Suchy szampon może przedłużyć żywotność fryzury przez dzień lub dwa.

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Wasze komentarze (1): sortuj
  • gość: Wiktoria 08-09-18, 21:32 cytuj
    Akurat jeśli o łysienie chodzi to chyba najzdrowiej zaczynać od rzepy i potem jeśli nie pomaga decydować się na kroki poważniejsze - u mnie niestety rzepa nie dała absolutnie nic, ale za to plastry Dermastic przyniosły spory rezultat.
    Nie masz konta? Zarejestruj się!