Troskliwa pielęgnacja długich włosów

przejdź do komentarzy
pielęgnacja długich włosów pielęgnacja długich włosów/shutterstock

Sprawdź jak odpowiednio o nie zadbać.

Długie włosy są jednym z atrybutów kobiecości. Jednak aby uzyskać oszałamiający rezultat, należy o nie troskliwie dbać, zarówno w okresie ich zapuszczania, jak i w momencie, gdy osiągniemy już upragnioną długość. Dlaczego jest to tak ważne i jak właściwie pielęgnować długie włosy? O tym poniżej.

Charakterystyka długich włosów

Niezwykle trudno jest osiągnąć efekt długich, zdrowych i lśniących włosów. Dzieje się tak dlatego, że ten zrogowaciały wytwór naskórka w miarę wzrostu narażony jest na liczne uszkodzenia. Może dojść do przesuszenia końcówek włosa, łamania się ich oraz rozdwajania. Spowodowane jest to niemożliwością oddziaływania naturalnej ochrony w postaci wytwarzanego przez skórę łoju.


Odżywki, maski, spraye

Jeśli włos jest pozbawiony naturalnej ochrony, a dodatkowo uszkadzany naszymi działaniami (np. koloryzacją i stylizacją), musimy wziąć sprawy w swoje ręce. Tylko odpowiednia pielęgnacja włosów pozwoli nam zapuścić je do upragnionej długości i utrzymania ich w bardzo dobrej kondycji.

Po pierwsze, nawet w okresie zapuszczania włosów pamiętajmy o regularnym podcinaniu końcówek. Często popełnianym błędem jest unikanie fryzjera, co doprowadza do osłabienia i rozdwajania końców włosów, łamania się, przerzedzenia, a w konsekwencji – do pogłębienia uszkodzeń. Gdy w końcu udajemy się do salonu okazuje się, że musimy ściąć włosy bardziej niż byśmy chciały.

Po drugie, absolutnie nie wolno zrezygnować z odżywki. Nie tylko wspomoże ona ochronę włosa przed uszkodzeniem, ale jest też w stanie wzmacniać go i poprawiać jego kondycję. Uzupełnieniem takiej pielęgnacji włosów może być na przykład odżywka L’Oreal Arginine Resist stosowana raz w tygodniu.
Koniecznie należy także wspomnieć, że duża część włosów ulega zniszczeniu w trakcie ich rozczesywania, szczególnie na mokro. Także biorąc pod uwagę ten aspekt, odżywka do włosów w dowolnej postaci jest kosmetykiem absolutnie niezbędnym.

Po trzecie, warto postawić na spray do pielęgnacji włosów. Może być on stosowany jako ochrona przeciw promieniowaniu UV, może być to produkt ułatwiający rozczesywanie włosów, a może być nawilżająca odżywka, którą rozpylimy na włosy gdy zauważymy, że potrzebują nawilżenia. Co ważne, preparaty takie nie obciążają dodatkowo i tak już ciężkich w wyniku swojej długości włosów.

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!