Toner do twarzy - czym dokładnie jest i czy w ogóle go potrzebujesz?

przejdź do komentarzy
tonery tonery/iStock

Wszystko, co musisz wiedzieć o tym produkcie kosmetycznym

Prawdopodobnie słyszałaś już kiedyś o tonerze w kontekście pielęgnacji skóry, jednak nie do końca wiesz co to za produkt, jakie jest jego działanie i kto powinien włączyć go do codziennej pielęgnacji. Tonery spowodowały sporo zamieszania w świecie urody, dlatego rozwiewamy wszystkie wątpliwości na ich temat.

Toner w swojej konsystencji jest podobny do wody, ale jego formuła jest wzbogacona o większą ilość wodoru oraz tlenu. Oprócz tego produkty te posiadają w swoim składzie także inne, dodatkowe substancje, np. kwas salicylowy, drzewo herbaciane lub inne dobroczynne składniki pielęgnacyjne, w zależności od potrzeb.

ZOBACZ TEŻ: LUCY HALE ZNALAZŁA SPOSÓB NA PRYSZCZE! TO POPULARNY ENERGETYK!

Tonery nie są nowością kosmetyczną, ale powoli znów powracają jako jeden z głównych produktów do pielęgnacji twarzy. Tonery starszej generacji zawierały alkohol, który mocno wysuszał skórę, ale nowe produkty posiadają ulepszoną formułę, bogatą w składniki odżywcze, które nawilżają i odżywiają skórę.

Starsze generacje tonerów były wysuszające i naprawdę niepotrzebne w przypadku większości rodzajów skóry - mówi dermatolog Sejal Shah. Tego samego zdania jest inna ekspertka od urody Angela Jia Kim: Tonery przeszły niedawno niesamowitą transformację, przechodząc z niepotrzebnego etapu suszenia do hydratacji .

ZOBACZ TEŻ: WIĄŻESZ WŁOSY W KUCYK? LEPIEJ SPRAWDŹ JAK ZROBIĆ TO POPRAWNIE

Najlepiej jest użyć toneru zaraz po oczyszczeniu skóry twarzy, ponieważ wówczas wyrównamy ph skóry. Można również wykorzystać toner jako mgiełkę i spryskać nim twarz zaraz przed nałożeniem makijażu lub po wyjściu z siłowni.

Możesz dołączyć toner do swoich porannych i wieczornych czynności pielęgnacyjnych. Jeżeli używasz tonera o dosyć dużym stężeniu alkoholu, lepiej używaj go co 2-3 dni i stopniowo zwiększaj użycie, budując tolerancję.

Spróbujecie?

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość

Wasze komentarze (3): sortuj
  • gość 09-09-18, 11:46 cytuj
    Tonik do jasnej anielki!
  • gość 08-09-18, 13:07 cytuj
    Dokladnie, powinien byc tonik. Toner w j. polskim jest uzywany w kontekscie produktu do wlosow.
  • gość 08-09-18, 11:59 cytuj
    Czyli tonik ?