To pytanie zadaje sobie coraz więcej osób: co dalej z maseczkami w płachcie?

przejdź do komentarzy
maski do twarzy maski do twarzy/unsplash.com/Branislav Belko

Te wiadomości stawiają je w zupełnie innym świetle.

Od jakiegoś czasu przemysł kosmetyczny przykłada coraz większa uwagę do kwestii ochrony środowiska. Wiele firm wymienia opakowania z tworzyw sztucznych, które nie nadają się do recyklingu, na ekologiczne materiały wielokrotnego użytku lub alternatywne surowce wtórne. To same dobre wiadomości, ale okazuje się, że jest jeszcze jedna kwestia, na którą warto zwrócić uwagę – a są nią maseczki w płachcie.

ZOBACZ TEŻ: POZYCJA W JAKIEJ ŚPISZ MOŻE POMÓC CI RANO OBUDZIĆ SIĘ BEZ OPUCHNIĘTYCH OCZU!

Nic dziwnego, że ten rodzaj maseczek szybko zyskał popularność – są wygodne w użyciu i dają naszej skórze wiele dobrego. Według badań rynkowych, w samej Wielkiej Brytanii, sprzedaż tego typu kosmetyków wzrosła o 47% na przestrzeni jednego roku.

Ale jak to zwykle bywa, jest też druga strona medalu. Okazuje się, że chociaż maseczki w płachcie dają świetne efekty naszej skórze, nie są już tak przyjazne, jeśli chodzi o środowisko. Biorąc pod uwagę dobro planety, jeden z koreańskich producentów kosmetyków, zdecydował się wycofać je ze sprzedaży. Mogą być cudowne dla skóry, ale w rezultacie negatywnie wpływają na naszą planetę. Dlatego w przeciągu najbliższych kilku tygodni, będziemy wycofywać je z rynku . powiedział Poppy Greenwood właściciel Yukka House.

Maski w płachcie są zazwyczaj wykonane z bawełny lub hydrożelu, które mogą być poddawane rozkładowi jako czyste materiały, ale jako maseczki są nasycone substancjami chemicznymi i innymi składnikami do pielęgnacji skóry, co powoduje, że nie ulegają biodegradacji.

ZOBACZ TEŻ: UNIKAJ TEGO CZYTAJĄC SKŁAD KOSMETYKÓW. TO ZAGRAŻA TOBIE I CAŁEJ PLANECIE

Poza tym same maseczki są po prostu jednorazowego użytku Nagle zdałem sobie sprawę, że sprzedając maseczki w płachcie sam promuję produkty, które po jednym użyciu są bezużyteczne i zanieczyszczają środowisko - dodaje Greenwood.

Jeśli więc zastanawiasz się nad tym, w jaki sposób zmniejszyć ilość odpadów, być może jest to dobry trop.

Co o tym sądzicie?

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość

Wasze komentarze (2): sortuj
  • gość 19-03-19, 13:34 cytuj
    rozłożą**
    :(
  • gość 19-03-19, 13:34 cytuj
    Serio jak są nasączone to już się nie rozłoą?????