Tego NIGDY nie powinnaś nakładać na twarz

przejdź do komentarzy
pielęgnacja twarzy pielęgnacja twarzy/freedigitalphotos, mat.pras.

Możecie być zaskoczone!

Cosmopolitan stworzył listę produktów, które absolutnie nigdy nie powinny znaleźć się na naszej twarzy. Jak widać, pomysłowość ludzka nie zna granic - niektóre pozycje totalnie nas zaskoczyły!

Lakier do włosów

Być może nieraz słyszałaś, że utrwalacz do makijażu można zastąpić lakierem do włosów. Absolutnie nie! Lakier zawiera alkohol, który bardzo wysusza i odwadnia skórę, przez co dodacie sobie kilku lat. Dodatkowo możecie podrażnić skórę, zamiast pożądanego utrwalenia uzyskacie czerwone plamy.

Tego NIGDY nie powinnaś nakładać na twarz
Dezodorant

Chroni nas przed poceniem, jednak nie na twarzy! Nie sprawi, że makijaż będzie utrzymywał się dłużej. Skóra przede wszystkim powinna oddychać.

Farba do włosów

Do farbowania brwi służy henna, nie farba do włosów. Składniki zawarte w farbach są zbyt silne, by stosować je na twarzy, w szczególności w okolicy oczu. Mogą je podrażnić lub nawet trwale uszkodzić!

Tego NIGDY nie powinnaś nakładać na twarz
Szampon do włosów


Szampony, które sprawiają, że nasze włosy są czyste, nie zrobią tego samego z naszą twarzą! Składniki w nich zawarte sprawią, że nasza skóra stanie się bardzo sucha i może się łuszczyć.

Serum do włosów

To do włosów i do twarzy łączy jedynie słowo "serum" w nazwie. Składniki zawarte w tym pierwszym nie wygładzą zmarszczek ani nie pomogą nam z problemami skórnymi. Dodatkowo, wiele z nich zawiera silne substancje zapachowe, które tylko podrażnią skórę.

Balsam do ciała

Balsamy są zdecydowanie za tłuste. Zawierają więcej substancji zapachowych niż kremy przeznaczone do twarzy. Mają one za zadanie nawilżyć skórę, nie poradzą sobie z problemami, z którymi boryka się nasza twarz.

Tego NIGDY nie powinnaś nakładać na twarz
Krem do stóp

Używajmy go wyłącznie do stóp! Konsystencja jest bardzo gęsta. Kremy te często zawierają złuszczające substancje chemiczne, które dobrze radzą sobie z grubymi odciskami na stopach. Chyba nie chciałybyście zrobić tego swojej twarzy?

Lakier do paznokci

Nawet jeżeli planujesz szalony, karnawałowy makijaż, nigdy nie używaj do tego lakierów do paznokci! Cząsteczki akrylowe zawarte w lakierze bardzo wysuszą skórę. Jeżeli planujesz taki makijaż, użyj specjalnych farb do malowania twarzy.

Majonez

Podobno bardzo dobrze nawilża włosy, nie jest jednak dobrym pomysłem nakładać go na twarz. Nie pozwala skórze oddychać i zatka pory. Nie jest składnikiem, który nada się do domowych maseczek.

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!