Wiele z nas rezygnuje z nakładania cieni do powiek na co dzień. Ten kosmetyk zazwyczaj rezerwujemy na większe wyjścia. Bardzo często dzieje się tak dlatego, że podczas porannego wykonywania makijażu zwyczaje brak nam czasu na te wszystkie czynności związane z ich nakładaniem, blendowaniem, rozcieraniem i łączenie różnych odcieni.

Kolejną przeszkodą może być też bardzo szeroka oferta tych kosmetyków. Dostępnych jest tak wiele różnych rodzajów cieni do powiek, które nie kruszą się, nie rozcierają, nie fałdują, że wiedza o tym może po prostu przytłaczać.

ZOBACZ TEŻ: PIÓRO NA PRYSZCZE? TO URZĄDZENIE POMOŻE CI ROZSTAĆ SIĘ Z NIMI NA ZAWSZE!

Aż do teraz! Ponieważ chcemy rozwiać wszystkie wątpliwości związane ze skomplikowanymi technikami ich aplikacji, zebrałyśmy wskazówki najlepszych makijażystów, aby łatwiej poradzić sobie z każdym rodzajem cieni.

kremowy cień do powiek w słoiczku

Zanurz pędzelek w cieniu do powiek. Zacznij nakładanie od środka powieki, blisko linii rzęs i powoli rozetrzyj kolor w obu kierunkach. Następnie idź w górę aż do załamania powieki. Jeśli używasz jasnego koloru możesz wyjść daleko poza nią, aż do brwi.

Upewnij się, że pędzelek jest równo pokryty kolorem przed rozpoczęciem aplikacji, dzięki temu spędzisz mniej czasu na mieszaniu cieni, by uzyskać gładsze wykończenie.

Najlepiej sprawdzi się w tym przypadku płaski pędzel z syntetycznego włosia z zaokrąglonymi krawędziami.

ZOBACZ TEŻ: PATI BUKOWSKA POKAZAŁA ZDJĘCIE BEZ MAKIJAŻU. WARTO PRZECZYTAĆ JEJ KOMENTARZ!

płynny cień do powiek z pędzelkiem

Użyj dołączonego aplikatora, by uzyskać najlepsze rezultaty. Nałóż kolor na całej powierzchni powieki aż do linii załamania.

Mały, płaski grzebień pozwoli Ci zaaplikować cień blisko linii rzęs, bez ich sklejenia i obciążenia płynną formą pigmentu – po prostu po nałożeniu cieni wyczesz nim dokładnie rzęsy.

pigment do powiek

Użyj pędzla do wymieszania niewielkiej ilości pigmentu i wody w czystym pustym miejscu na Twojej palecie lub na dłoni.

Rozetrzyj kolor na powiece, a następnie przyklep go palcem (pamiętaj, że bardzo szybko wyschnie).

Rozprowadź kolor daleko poza powiekę, aż do linii zmarszczek i rozcieraj go miękkim pędzlem, energicznie przesuwając go w przód i w tył, by złagodzić kontrast.

Jeśli masz tłuste powieki, przed nałożeniem cieni, użyj szerokiego pędzla, by zetrzeć nadmiar podkładu.

pudrowy cień do powiek

Najpierw nałóż podkład, następnie, rozpoczynając od wewnętrznego kącika oczu powoli rozprowadzaj cień na całej powierzchni powieki, aż uzyskasz pożądaną głębię koloru.

Najlepszy w tym przypadku okaże się duży, lekko zaokrąglony pędzel z płaskim, puszystym włosiem.

błyszczyk do oczu

Najpierw zastosuj swój ulubiony cień do powiek. Błyszczyk działa dobrze, ale pamiętaj w tym przypadku mniej znaczy więcej.

Po nałożeniu cienia, wyciśnij kroplę błyszczyku na zewnętrzną stronę dłoni i nałóż go na palec. Następnie delikatnie wklep go na powiekę.

Dobrym sposobem może być też zaaplikowanie błyszczyku na powiekę pokrytą podkładem – pomoże on utrzymać cień na miejscu, co oznacza, że Twoje oczy będą błyszczące, ale nie rozmazane.

Co Wy na to?