Szybki i skuteczny sposób na mycie pędzli do makijażu

przejdź do komentarzy
pędzle do makijażu pędzle do makijażu/StarStock

Wypróbujecie?

Czy są wśród was miłośniczki pędzli do makijażu? Jeżeli tak - witajcie w klubie. Pewnie wiecie, jak ważne jest utrzymanie swoich gadżetów do makijażu w czystości. Dzisiaj przychodzimy do Was z szybkim i skutecznym sposobem na mycie pędzli. Jeżeli jesteście zainteresowane - czytajcie dalej!

ZOBACZ TEŻ: MAKE ME PRETTY, CZYLI PĘDZLE DO ZADAŃ SPECJALNYCH OD ESSENCE

Mycie pędzli do makijażu - czego potrzebujemy?


Szybki i skuteczny sposób na mycie pędzli do makijażu

1. Mycie


Przemywamy pędzle w letniej wodzie. Pamiętajcie, żeby robić to od strony trzonka, nie osłabiamy wówczas kleju, który trzyma wszystkie włoski razem. Następnie bardzo delikatnie (tak, aby nie poplątać włosia) myjemy za pomocą delikatnego szamponu, najlepiej dla dzieci. Spłukujemy.

2. Ponowne mycie


Ponownie myjemy włosie szamponem i spłukujemy do momentu, w którym woda będzie czysta.

3. Dezynfekcja


W małej miseczce rozrabiamy ocet z wodą (1/3 mieszanki powinien stanowić ocet). Umyte pędzle moczymy przez mniej więcej minutę (możemy "mieszać" nimi roztwór, który łatwiej wówczas wniknie do środka pędzla). Płuczemy w letniej wodzie. Jeżeli pominiesz ten krok, nic wielkiego się nie stanie, warto jednak od czasu do czasu poddać swoich ulubieńców takiej dezynfekcji.

4. Suszenie


Wyciskamy nadmiar wody i układamy włosie w odpowiednim kształt. Pozostawiamy je na ręczniku, większość pędzli powinna wyschnąć w kilka godzin. Pamiętajcie, żeby NIGDY nie suszyć ich suszarką do włosów ani nie kłaść ich na ciepłym kaloryferze (no, chyba, że chcecie się ich pozbyć)!

A teraz szybki rachunek sumienia - kiedy ostatnio czyściłyście swoje pędzle?

Szybki i skuteczny sposób na mycie pędzli do makijażu


Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!