Sztuczne rzęsy wyglądają jak nowe. Wystarczy, że zanurzysz je w tej mieszance!

przejdź do komentarzy
rzęsy rzęsy/iStock

Wcale nie musisz ich wyrzucać.

Sztuczne rzęsy to szybki sposób na to, by makijaż oczu nabrał zupełnie nowego wymiaru. Ale po jednym wieczornym wyjściu często nie nadają się już do ponownego użycia. Sklejone maskarą zazwyczaj kończą w koszu na śmieci. Istnieje jednak prosta sztuczka na to, by dać im drugie życie.

ZOBACZ TEŻ: OTO SPOSÓB NA TO, BY SZTUCZNE RZĘSY WYGLĄDAŁY ZUPEŁNIE JAK PRAWDZIWE

Ten prosty beauty hack sprawia, że sztuczne rzęsy wyglądają jak nowe. Sekret polega na tym, by zanurzyć je w wodzie micelarnej. Ta metoda sprawdzi się w przypadku całych pasków, na których umieszczone są włoski.

Wystarczy nalać do miseczki wodę micelarną, a następnie zanurzyć w niej sztuczne rzęsy na około 15 minut. Włoski zostaną oczyszczone z resztek tuszu do rzęs i kleju, a po wyschnięciu będą wyglądały zupełnie jak nowe.

Kiedy rzęsy nasiąkną wodą micelarną, trzeba wyjąć je z miseczki i osuszyć papierowym ręcznikiem lub chusteczką. Potem wystarczy już tylko przeczesać je czystą szczoteczką po tuszu do rzęs i gotowe!

ZOBACZ TEŻ: GĘSTE BRWI I RZĘSY AŻ DO NIEBA? PRZYGOTOWANIE TEJ ODŻYWKI ZAJMIE CI CHWILĘ

Spróbujecie?

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość

Wasze komentarze (1): sortuj
  • gość 06-04-19, 07:46 cytuj
    najgorzej jest usunąc klej. Próbowałam nawet specjalnego płynu do suuwania kleju z pasków ale rozpuszczał nawet rzęsy i to te markowe. Dlatego rzadko ich używam i jeszcze rzadziej ratuję. Kupuję tanie, sprawiam żeby były extra i wyrzucam. Niestety.