Szok! Czarne rajstopy nie do przyjęcia w niektórych kręgach

przejdź do komentarzy
rajstopy rajstopy/© StarStock

Że co?!

"Jakie są Brytyjki?" - spytałam koleżanki kilka lat temu, gdy wróciła z Wysp do domu. "Gołe" - odparła ze śmiechem, wyjaśniając mojej zdumionej osobie, że tamtejsze kobiety nawet w zimie rezygnują z rajstop. W głowie mi się to nie mieściło. Później miałam okazję przekonać się, że to rzeczywiście prawda.

Na Zachodzie, w świecie wielkiej mody krąży taki żart: "Kiedy wypada nosić przezroczyste rajstopy?". "W takim miesiącu, w którym nie ma niedziel". Czyli nigdy. Oczywiście na to pozwolić sobie mogą tylko te panie, które chodników dotykają swoimi drogimi butami szybko i na chwilę, bo pędzą z samochodu do ciepłego, klimatyzowanego pomieszczenia. Jeśli noszą kozaki, to tylko dlatego, że pasują im do sukienki i są po prostu sexy.

Szok! Czarne rajstopy nie do przyjęcia w niektórych kręgach

Te osoby to jednak mityczne jednorożce. Znasz taką? Większość z nas potrząśnie głową przecząc. Za to my znamy marznięcie na przystankach, nie takie ciepłe pomieszczenia i w końcu zdziwiony wzrok osób, dla których brak rajstop jesienią i zimą jest czymś nie do pomyślenia. A jednak…

Powiedz mi coś o rajstopach, a powiem Ci kim jesteśStosunek do noszenia rajstop mówi bardzo wiele o naszym statusie materialnym, kręgach w jakich się obracamy i to, ile jesteśmy w stanie poświęcić dla mody. Na przykład zdrowie.

- Wybrałam się na ślub w charakterze gościa. Miał miejsce w Wielkiej Brytanii. Miałam na sobie elegancką sukienkę i czarne, przezroczyste rajstopy. Później panna młoda napisała mi na Facebooku, że "byłam nieodpowiednio ubrana" - opowiada jedna z dziewczyn.

Ciocia Halina i jej rajstopyJeśli w swojej garderobie mamy tylko rajstopy w sprayu oraz 2-3 sztuki czarnych, matowych, możemy uznać się za fashionistki (albo chłopczyce, które gardzą sukienkami). Te cieliste (broń Boże z połyskiem!) przez pewne grupy uznawane są za oznakę modowej zaściankowości. W domyśle - nie jesteś gotowa z nich zrezygnować? Nie zasługujesz na to, by wyglądać naprawdę stylowo.

W Wielkiej Brytanii zmienia się jednak opinia na temat cielistych rajstop, od kiedy dumnie nosi je księżna Catherine. Co do czarnych chyba jednak nie ma wątpliwości - nosiły je nawet Audrey Hepburn i Jackie Kennedy. Zdrowy rozsądek jest w modzie najbardziej.

Szok! Czarne rajstopy nie do przyjęcia w niektórych kręgach

Co jest NIE do przyjęcia?- Wzorzyste rajstopy do wzorzystej sukienki.

- Zniszczone, pozaciągane rajstopy.

- Cieliste rajstopy o zbyt ciemnym/jasnym odcieniu.

- Rajstopy do butów typu "peep-toe" i sandałów.

- Rajstopy kabaretki noszone na co dzień.

- W pewnych zawodach i miejscach (np. biura) gołe nogi są wręcz niepożądane.

- Mówi się, że elegancka kobieta białe rajstopy zakłada tylko do ukończenia 10. roku życia oraz jako baletnica.

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!