Suknie zdobywczyń Oskarów na jednym plakacie

przejdź do komentarzy
oscary oscary/mediarundigital.co.uk, biggroup.co.uk

Taki plakat chcemy mieć!

Kilkadziesiąt lat Oskarów to też olbrzymi rozdział w historii mody. Z niektórymi kreacjami pokazanymi na tejże imprezie łączą się nie lada opowieści. Czy wiecie, że suknia, w której Bette Davis odbierała w 1936 roku statuetkę, pochodziła z planu filmowego?

Aktorka czuła się urażona, bo uważała, że nominacja była "ustawiona". W jej przekonaniu statuetkę powinna otrzymać za film, w którym zagrała rok wcześniej. Wytwórnia jednak nie chciała promować "swojej" aktorki w filmie innego producenta. Chcąc uwolnić się od siedmioletniego kontraktu z Warner Bros., aktorka celowo wybrała katastrofalną suknię - wyglądała niczym pomoc domowa. Kreacja pochodziła z filmu Housewife, była granatowo-biała, z dużymi klapami i wyraźnym nadrukiem.

To tylko jeden z wielu przykładów, ale na temat każdej z sukien pokazanych na plakacie można opowiadać nierzadko bardzo zabawne historie.

Póki co rzućmy okiem na ten przegląd.

A historię oskarowych kreacji mamy dla Was tutaj:


Historia Oskarów w sukienkach
Historia Oskarów w sukienkach - część II


AKTUALIZACJA
I w tym roku plakat doczekał się odświeżenia. Nie mogłyśmy podarować sobie zaprezentowania Wam nowszej jego wersji. Oczywiście została ona uaktualniona o kreację Cate Blanchett z rozdania Oscarów w 2014 roku. Przypomnijmy, że suknia była projektem domu mody Armani Prive.

Zobaczcie nową wersję! Już za kilka godzin będzie wiadomo, czyja kreacja jako kolejna pojawi się w tym podsumowaniu...


Suknie zdobywczyń Oskarów na jednym plakacie

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!