Suknie ślubne w stylu lat 50. są coraz bardziej modne!

przejdź do komentarzy
moda ślubna 2014 moda ślubna 2014/Shutterstock

Coraz częściej też panny młode decydują się na czarne dodatki.

Retro? Proszę bardzo - w tym roku w modzie ślubnej królują proste, eleganckie suknie z jedwabiu inspirowane stylem lat 50., wzbogacone dodatkiem czarnego pasa biżuteryjnego lub kokardy. Niezmiennie popularne są też dodatki ślubne wykonane z wysokiej jakości tkanin koronkowych. Coraz częściej natomiast na ślubach cywilnych pojawiają się panny młode w tradycyjnych sukniach, które dotychczas zarezerwowane były na uroczystość kościelną.

– Najważniejsze przy wyborze sukienki są odczucia panny młodej. Nie ma zasady, że jeżeli bierzemy ślub rano, to musimy założyć krótką suknię, a wieczorem typową evening dress. Jeżeli dziewczyna wymyśli sobie, że chciałaby mieć piękną długą suknię, a ślub ma w południe, to tutaj nie ma ograniczeń – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Agnieszka Chuda, stylistka z domu mody ślubnej Madonna.


Szukając sukni idealnej, warto skonsultować się z profesjonalistą. Wybrany z pomocą stylistki model pomoże ukryć niedoskonałości i podkreślić atuty sylwetki panny młodej.

– Jeżeli naszym atutem są na przykład bardzo zgrabne nogi, ale nie jesteśmy zadowolone ze swoich ramion, to zdecydowanie możemy na naszym ślubie wystąpić w sukni krótkiej. Jeżeli naszym atutem są ramiona i ładny biust możemy je wyeksponować, podkreślić talię i wystąpić w długiej sukni – mówi Agnieszka Chuda.


Najpopularniejszymi trendami w modzie ślubnej 2014 są jedwabne suknie wykonane w stylu lat 50., wzbogacone dodatkiem czarnego pasa biżuteryjnego lub kokardy. Dużą popularnością cieszą się również koronki, także w welonie. Przy dobieraniu dodatków należy pamiętać, że powinny pasować do konkretnego modelu sukni.

Suknie ślubne w stylu lat 50. są coraz bardziej modne!

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!