Stosowanie suchego szamponu w pigułce. Większość z nas korzysta z niego źle!

przejdź do komentarzy
suchy szmapon suchy szmapon/Instagram/gigihadid

Wykorzystaj potencjał suchego szamponu!

Suchy szampon to jeden z najcudowniejszych wynalazków branży kosmetycznej. Dzięki niemu nasza fryzura może wyglądać dobrze i świeżo, nawet drugiego dnia.Jeśli używasz go poprawnie, to z pewnością znasz jego zalety. Co jednak kiedy nie widzisz żadnych rezultatów jego stosowania i zastanawiasz się, dlaczego wszyscy mają na jego punkcie obsesję? Pomyślałaś o tym, że może problem tkwi w sposobie jego użycia?

Dodaj objętości

Jeśli do tej pory myślałaś, że suchy szampon to ratunek jedynie dla brudnych włosów, byłaś w błędzie... Ten produkt możesz stosować, jeśli masz cienkie i delikatne włosy, aby nadać fryzurze objętości. Spryskaj włosy u nasady, najlepiej głową w dół i ciesz się bujną fryzurą!

ZOBACZ TEŻ: Na ten szampon czeka ponad 2000 osób! Lista oczekujących wciąż rośnie!

Nie rozpylaj zbyt blisko

Większość instrukcji dotyczących używania suchego szamponu mówi, że należy rozpylać go w odległości 10-15 cm. Specjalista marki Batiste – Van Benavides, potwierdza tę tezę i twierdzi, że zbyt bliskie spryskanie włosów może je po prostu zamoczyć. Dlatego najlepiej jest rozpylać szampon z dużej odległości i pozostawić go na 2-3 minuty, aby miał czas na wchłonięcie. Dopiero wtedy należy układać fryzurę.

Rozczesz włosy po całości


Jeśli używasz suchego szamponu, aby odświeżyć włosy, spryskaj je u nasady i przeczesz włosy. Pozwoli to na usunięcie nadmiaru sebum. Jeżeli jednak chcesz nadać im objętości, pozostaw szampon na włosach bez rozczesywania.

ZOBACZ TEŻ: Myślisz, że wiesz, jak poprawnie aplikować suchy szampon? My też tak myślałyśmy!

Nie używaj go przez wiele dni pod rząd

Skóra głowy, tak jak nasza cera, potrzebuje pożądanego oczyszczenia. Suchy szampon jest świetnym sposobem na przedłużenie świeżości naszej fryzury, jednak nie zastąpi on mycia włosów. To jak długo możesz go używać, zależy od skóry głowy i włosów. Ogólnie rzecz biorąc, nie powinno się go używać dłużej niż 2 dni.

Użyj suszarki do włosów

Po aplikacji suchego szamponu dobrze sprawdza się użycie podmuchu suszarki. Pamiętaj tylko, że powietrze ma być zimne! Zamyka to łuski włosa, pozostawiając lśniące wykończenie.

ZOBACZ TEŻ: WOW! Wiedziałaś, że najlepszy suchy szampon skrywa się w Twojej kosmetyczce?!

Rozpylaj na poszczególne warstwy

Częstym błędem w stosowaniu suchego szamponu jest spryskanie nim tylko jednej, górnej warstwy włosów. Aby w pełni wykorzystać potencjał produktu, podziel włosy na sekcje i rozpyl na nich szampon. Zapewni to większą objętość i lepszy efekt odświeżenia.

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Wasze komentarze (2): sortuj