Starsze modelki u Calvina Kleina

przejdź do komentarzy
monika jagaciak monika jagaciak/Calvin Klein

Francisco Costa ma dosyć nastolatek na wybiegach. Czas na dojrzałe kobiety.

Pracujący dla domu mody Calvin Klein projektant Francisco Costa wyjawił w jednym z ostatnich wywiadów, że szykuje rewolucyjne zmiany dotyczące pokazów marki.

Costa ma dosyć wychudzonych nastolatek paradujących po wybiegach i chce, aby podczas pokazów Calvina Kleina zastąpiły je starsze, nieco pełniejsze modelki. Nie ma być to zmiana jednorazowa - tak ma już pozostać.

Projektant już do ostatniego pokazu - na jesień 2010 - zatrudnił starsze modelki - 39-letnią Stellę Tennant oraz 43-letnią Kristen McMenamy. Ten sam pokaz otwierała jednak szesnastolatka - nasza rodaczka Monika Jagaciak. Costa wyznał, że miał pewne obawy przed wprowadzeniem tak drastycznych zmian za jednym razem, stąd obok młodziutkich modelek pojawiły się te starsze. I wcale nie wpłynęło to negatywnie na odbiór pokazu.

Costa chce sukcesywnie wymieniać młodsze modelki na starsze i promować sylwetkę, jaka królowała na wybiegu w latach dziewięćdziesiątych - szczupła, ale nie wychudzona. Skąd taka decyzja?

- W rzeczywistości żadna szesnastolatka nie kupuje ode mnie ubrań. Te kobiety mają po 45 lat - wyjaśnia projektant. I dodaje, że uwielbia projektować dla kobiet w tym wieku, bo to okres, kiedy czują się one naprawdę pewnie w swoim ciele. Costa chce, aby jego klientki patrząc na wybieg mogły dostać jak najbliższy rzeczywistości obraz tego, jak same będą wyglądać w danym stroju.

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!