Sposoby na szybkie odżywienie i zregenerowanie paznokci

przejdź do komentarzy
paznokcie paznokcie/instagram/inthefrow/linebrusegan

Są proste i naprawdę działają.

Ostatnim wielkim hitem są Naked Nails. Chodzi o zupełną rezygnację z lakieru i postawienie na naturalny wygląd paznokci. Sama stylizacja jest bardzo prosta – wystarczy pomalować płytkę przezroczystym kolorem lub odżywką i dodać kilka minimalistycznych ozdób. Ale zanim przejdziemy do stworzenia manicure, warto zacząć od pielęgnacji.

Nakde Nails to alternatywa do hybrydy, która chociaż pięknie się prezentuje, może również osłabić kondycję paznokci. Dlatego warto od czasu do czasu zrezygnować z nakładania lakieru i postawić na dogłębną regenerację.

HYBRYDY ODCHODZĄ W ZAPOMNIENIE. TERAZ PAZNOKCIE STYLIZUJEMY W TEN SPOSÓB

Zadbaj o skórki


Zacznij od tego, by odżywić i nawilżyć skórki wokół paznokci. Manikiurzystki często powtarzają, że właśnie od tego warto zacząć pielęgnację. Deborah Lippmann tłumaczy skórki wokół paznokci działają jak bariera ochronna, zapobiegając rozprzestrzenianiu się bakterii. Wycinanie może prowadzić do rozwoju infekcji, dlatego lepszym rozwiązaniem jest zmiękczenie skórek, a następnie delikatne odsunięcie.

Nawilżanie dłoni


Kolejną kwestią jest częste zapominanie o kremie do rąk. Pielęgnacja dłoni powinna być traktowana podobnie do dbania o cerę. Zazwyczaj, kiedy oczyszczamy twarz, kolejnym krokiem jest nałożenie nawilżającego kremu – tak samo powinnyśmy postępować w przypadku naszych dłoni.
Jeśli nie lubisz uczucia lepkości, warto pamiętać o ich nawilżaniu przed snem. W ciągu dnia możesz zamienić cięższe formuły na kremy z ceramidami, które szybko odżywią suchą skórę rąk i paznokcie.

Kształt paznokci


Utrzymywanie odpowiedniej długości paznokci zapobiega ryzyku ich pęknięcia czy złamania. Piłowanie paznokci może wydawać się banalną czynnością, ale wbrew pozorom, kiedy wykonujemy to w nieprawidłowy sposób, możemy poważnie uszkodzić płytkę tłumaczy manikiurzystka Deborah Lippmann.

Podczas tworzenia kształtu paznokci najlepiej jest użyć drobnoziarnistego pilnika. Zacznij od zewnętrznej krawędzi i kieruj się do środka, a następnie delikatnie przesuwaj pilnik w jednym kierunku. Nigdy nie wykonuj ruchów w jedną i druga stronę, ponieważ powoduje to zbyt duże tarcie i tworzy postrzępione, rozdwojone końce, przez co paznokieć szybciej ulega uszkodzeniu.

PIĘKNY MANICURE JULII WIENIAWY, O KTÓRYM MARZĄ TERAZ WSZYSTKIE DZIEWCZYNY

Pamiętaj o lakierze bazowym


Nawet jeśli nie masz czasu na nałożenie kolorowego lakieru, staraj się nosić nawilżającą i wzmacniającą bazę. Najlepiej wybierać formuły wypełnione ceramidami i peptydami, które odżywią płytkę i pobudzą do szybszego wzrostu.

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość

Wasze komentarze (2): sortuj
  • gość: Monica 14-06-19, 12:45 cytuj
    Ja uwielbiam odżywkę All in One!
  • gość: Kinga 13-06-19, 14:07 cytuj
    Ja bardzo polecam odżywki od Semilac! Świetnie wpływają na kondycję paznokci i są w naprawdę spoko cenach.