Sposoby na czerwone oczy (FOTO)

przejdź do komentarzy
sposoby na czerwone oczy sposoby na czerwone oczy/Zeberka.pl

Skąd się biorą i jak sobie z nimi radzić?

Czerwone oczy nawet w towarzystwie idealnego makijażu nie prezentują się dobrze.

Nie zawsze są objawem schorzeń, takich jak zapalenie spojówek. Czasem przyczyną zaczerwienień jest suchość oka, bądź alergie, które nie zostały jeszcze zdiagnozowane.

Jeśli jesteś pewna, że przyczyną czerwonych oczu nie jest stan chorobowy, przeczytaj nasze rady, jak pozbyć nieestetycznych zaczerwienień.

Zimne okłady

Najprostszym lekarstwem na przekrwione oczy jest zimny kompres. Nie tylko ma działanie zwężające naczynia krwionośne, ale również wpływa na retencję płynu w obszarze oczu. Przyłóż do powiek kostki lodu owinięte w materiał, bądź skorzystaj z gotowych kompresów chłodzących.

Spróbuj sztucznych łez

Sztuczne łzy, czyli krople nawilżające, uratują przesuszone, zmęczone oczy. Suchość oka często jest bowiem przyczyną zaczerwienionych oczu.

Antyhistaminowe krople do oczu

Zaczerwienienia związane z alergią, można wyleczyć przy pomocy antyhistaminowych kropli do oczu. Są one zalecane, jeśli masz inne objawy, w tym swędzenie i łzawienie.

Zmniejsz czas spędzony przed telewizorem i komputerem

Czerwone oczy często są sygnałem, że spędzasz zbyt dużo czasu przed komputerem lub telewizorem. Pamiętaj, żeby podczas pracy robić regularne przerwy nawet na kilka minut.


Zwróć uwagę na higienę soczewek kontaktowych

Jeśli nosisz soczewki kontaktowe, jesteś bardziej narażona na wysuszone i przekrwione oczy. Pamiętaj, by zawsze upewnić się, że nie nosisz ich dłużej niż zalecany czas i dbasz o ich higienę.

Sprawdź swój makijaż

Przedłużanie rzęs, eyeliner i tusz do rzęs również mogą być odpowiedzialne za przekrwione oczy. Sprawdź daty ważności używanych przez siebie kosmetyków i przetestuj, które z nich wywołują podrażnienie.

Sposoby na czerwone oczy (FOTO)


Przeanalizuj zażywane leki

Czasem sposobem na pozbycie się czerwonych oczu jest usunięcie przyczyny, która nie ma nic wspólnego z oczami. Specjaliści twierdzą, że często to zażywane leki powodują przekrwienie oczu. Koniecznie podaj swojemu okuliście składy lekarstw.

Sposoby na czerwone oczy (FOTO)


Popraw dietę

Istnieje wiele witamin i minerałów, które przyczyniają się do zdrowia oczu. Na szczycie listy znajduje się witamina B. Jedz więcej warzyw, szczególnie tych bogatych w karotenoidy i pamiętaj o suplementacji.

Unikaj suchego powietrza

Często doskonałym i prostym rozwiązaniem jest nawilżacz powietrza. Grzejniki i klimatyzacja mogą zmniejszyć poziom wilgoci w powietrzu, co prowadzi do suchości oczu i ich przekrwienia.


Sposoby na czerwone oczy (FOTO)

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Wasze komentarze (4): sortuj
 • gość: kaska 27-10-18, 14:14 cytuj
  rzeczywiście z kropli, które do tej pory używałam to starazolinki przyniosły mi największa ulgę i po prostu pomagały oczom. używam ich regularnie. w pracy mam jedną fiolkę i w domu druga.
  Nie masz konta? Zarejestruj się!
 • gość: fionka 31-07-18, 21:12 cytuj
  na moje czerwone i przekrwione oczy od komputera pomagają mi kropelki Starazolin. Najlepiej pomagają bo szybko dają oczom regeneracje i ulgę.
  Nie masz konta? Zarejestruj się!
 • gość: Zuza 27-07-18, 13:11 cytuj
  Ja polecam świetlik i allertec , dobre połączenie, jeśli jesteś alergikiem i reagujesz na kosmetyki, które mogą cię uczulać.
  Nie masz konta? Zarejestruj się!
 • gość: Beata 24-07-18, 22:45 cytuj
  Macie rację, nawilżające krople do oczu są najlepsze. Myślałam, że na własnym ślubie będę miała czerwone i podrażnione oczy. Na całe szczęście starazolin zadziałał odpowiednio i uratowała nasze zdjęcia.
  Nie masz konta? Zarejestruj się!